gdyńskiej imprezy Maria Cześnik,

która obroniła zdobyty przed rokiem tytuł zwyciężczyni w kategorii kobiet. Zarówno Cześnik, jak i Niemiec, Andreas Raelert wygrali dzięki fantastycznemu biegowi. Polka do strefy zmian po wyścigu kolarskim zameldowała się druga za Ewą Bugdoł, podobnie jak rekordzista świata, jednak do mety oboje dobiegli jako pierwsi. Rewelacyjnie pobiegła Szwedka Camilla Lindholm, która osiągnęła 13 rezultat pośród wszystkich uczestników biegu, co pozwoliło jej awansować na drugą pozycję w klasyfikacji kobiet. Trzecie miejsce zajęła prowadząca po dwóch konkurencjach Bugdoł, która przybiegła na metę prawie dwie minuty za reprezentantką „Trzech Koron”.

W klasyfikacji mężczyzn drugie miejsce zajął Włoch Massimo Cigana, a trzecie zwycięzca pływania i lider po wyścigu kolarskim Sean Donelly, urodzony w Irlandii. Najlepszym Polakiem został 22-letni częstochowianin Kacper Adam, z czasem 4:07:45, który zajął 6 lokatę, wyprzedzony jeszcze przez Antona Blokhina z Ukrainy i Borisa Steina z Niemiec. Wyścigu nie ukończyli m.in. ubiegłoroczny triumfator Viktor Zyemtsev i Mikołaj Luft.

Zawodnicy podkreślali wspaniałą postawę publiczności na całej trasie wyścigu kolarskiego i biegu. Kibice nie tylko dopingowali zawodników, ale podawali też często butelki z wodą.

Pogoda była idealna do rozgrywania takich zawodów, ponieważ nie było zbyt dużego upału, jedynie na trasie kolarskiej wiał lekki wiatr.

Wspaniale wypadły debiutujący na trasie gdyńskiej imprezy Ambasadorki Herbalife Triathlonu. Karolina Gorczyca uzyskała wymarzony rezultat poniżej 6 godzin (5:49:55). Czas poniżej 6:50 osiągnęła Agnieszka Sikora-Paw. Swoje ubiegłoroczne rezultaty o pół godziny poprawili Piotr Nowak (312 w łącznej klasyfikacji, 5:01:52) i Tomasz Karolak.

Oczywiście wszyscy zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznym triathlonie, który odbędzie się już jako zawody światowego cyklu „Iron Man”. Ze znanych postaci życia publicznego zawody ukończyli też m.in. Iwona Guzowska i Piotr Kraśko. Z powodu kontuzji swój start przerwał natomiast Maciej Dowbor, plasujący się po wyścigu kolarskim w okolicach sześćdziesiątego miejsca.

Ogółem sklasyfikowano 1317 zawodników, w tym 99 kobiet.

Zwycięzcy zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn otrzymali czeki na 6000 $, a Maria Cześnik dodatkowo 2500 PLN, jako najlepsza Polka.

Więcej informacji i całą klasyfikację z podziałem na konkurencje znaleźć można pod adresem: http://herbalifetriathlon.com/pl/.