Początek meczu na terenie beniaminka mógł zaskakiwać. Faworyt zmagał się ze swoimi problemami, które na początku znalazły odzwierciedlenie na tablicy. Po 7. minutach wynik brzmiał bowiem 3:1. Trener Paweł Tetelewski czekał jednak cierpliwie aż jego podopieczne wskoczą na właściwe tory. Trzeba przyznać, że długo to nie trwało. Po pięciu trafieniach z rzędu kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami miały przyjezdne. Gospodynie tylko fragmentami potrafiły odpowiadać na skuteczne trafienia Moniki Kobylińskiej czy też Joanny Szarawagi. W drugim kwadransie piłka do siatki gdyńskich bramkarek wpadła raptem czterokrotnie. Nic więc dziwnego, że wynik na przerwę to 8:15. Trener Tomasz Folga miał o czym rozmawiać ze swoimi zawodniczkami.

Te rozmowy przyniosły pewien efekt. Piłkarki z Kobierzyc po zmianie ruszyły do ataków i za sprawą trzykrotnych, udanych prób Julii Walczak zaczęły odrabiać straty (11:16). Dobra seria szybko się skończyła. Brązowe medalistki znów wrzuciły wyższy bieg i zaskakiwały już nie tylko z koła, ale także ze środka rozegrania czy skrzydeł. Trudno było gospodyniom znaleźć na taką grę jakieś dobre rozwiązanie. Tym bardziej, że czas płynął nieubłaganie.

Miejscowe, które w pewnym momencie musiały pogodzić się z porażką, zagrały jednak do końca o jak najlepszy dla siebie wynik. Trzeba im oddać, że zostawiły po sobie całkiem niezłe wrażenie. W końcówce prym wiodła zaledwie 18-letnia Kinga Jakubowska, która zawody skończyła z dorobkiem 5 celnych rzutów. W 58. minucie było już tylko 21:26. Ostatecznie dwukrotnie „ukłuła” jeszcze Katarzyna Janiszewska. Dwa punkty pojechały do Gdyni. Po tym meczu Vistal awansował na fotel lidera Superligi.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: KPR Kobierzyce FB, Tomasz Zacharow

 

KPR Kobierzyce – Vistal Gdynia 21:28 (8:15)

 

KPR Kobierzyce: Słota, Demiańczuk, Michalak 1 – Walczak 6, Jakubowska 5, Daszkiewicz 4, Wesołowska 2, Bartkowska 1, Linkowska 1, Wojda 1, Kaźmierska, Szymańska.
Karne: 3/3
Kary: 6 min.

Trener: Tomasz Folga

 

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka – Kobylińska 7, Szarawaga 4, Kozłowska 4, Urbaniak 3, Matieli 3, Janiszewska 2, Borysławska 2, Lalewicz 2, Stanulewicz 1, Dorsz,
Karne: 5/5
Kary: 4 min.

Trener: Paweł Tetelewski

 

Sędziowie: Gnyszka, Stonoga (obaj z Ozimka)

Widzów: 400

 

 

———————————————–

Źródło: sportowefakty.wp.pl, Tekst: Krzysztof Kempski

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *