Gdyński zespół był faworytem spotkania w Piotrkowie Trybunalskim, jednak od początku miejscowe potrafiły się postawić. Początek to zaskakujący skład Piotrcovii. Aleksandra Kucharska na środku, Sylwia Klonowska na kole, a Paulina Marszałek na lewym rozegraniu. Pierwsze minuty to gra gol za gol. Zorica Despodovska i Klonowska w rolach głównych, po trafieniu tej pierwszej w 10. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 6:5. Zawodniczki Pawła Tetelewskiego rzuciły jednak w krótkim czasie trzy bramki z rzędu. Po trafieniu Magdaleny Stanulewicz, trener Rafał Przybylski nie wytrzymał i poprosił o czas. Piotrcovia przez długi czas walczyła bardzo ambitnie, wyszła na remis ze stanu 7:9, ale wtedy przyjezdne trafiły do piotrkowskiej bramki pięć razy z rzędu. Na pięć minut przed przerwą już sześć bramek na swoim koncie miała Monika Kobylińska, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:16.

W drugiej połowie na początku piotrkowianki dobrze bronią, ale z kilku szans na zmniejszenie przewagi wykorzystują tylko jedną, jest 13:16. W następnych akcjach po błędach i nieudanych zagraniach gospodyń vistalki kontrują i systematycznie powiększają przewagę. W dalszej części zespół gości już całkowicie kontrolował sytuację na boisku i nie pozwolił na wiele Piotrcovii. Na czternaście minut przed końcem po bramce Kingi Lalewicz ze skrzydła było już 25:16 dla Vistalu, a chwilę później po trafieniu Joanny Kozłowskiej, przewaga gdynianek sięgnęła dziesięciu punktów. W końcówce wzrosła nawet do dwunastu trafień. Ostatecznie Vistal zwyciężył 31:21 i wzbogacił się o dwa punkty.

Zwycięstwo nad Piotrcovią pozwoliło odbudować się młodej drużynie Vistalu. Następny rywal będzie jednak znacznie bardziej wymagający. Już w najbliższą niedzielę do Gdyni zjedzie EKS Kram Start Elbląg, opromieniony ostatnimi zwycięstwami nad Pogonią Baltica i niedawnymi pogromczyniami gdynianek z Koszalina.

 

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Vistal Gdynia  21 : 31 ( 12:16)

 

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Despodovska 5 (1/2), Matyja 4, Ivanovic 4 (4/5), Klonowska 4, Kopertowska 2, Belmas 2. Wypych, Sobińska, Kucharska, Marszałek, Szafnicka, Dronzikowska.

Kary: 8 min.

 

Vistal: Kordowiecka, Gapska – Kobylińska 7 ( 1/2), Szarawaga 6, Kozłowska 5, Matieli 4, Janiszewska 3, Borysławska 2, Urbaniak 1, Lalewicz 1, Gutkowska 1, Stanulewicz 1, Dorsz.

Kary: 10 min.

Sędziowie: G. Christ, T. Christ

 

 

———————————————-

Źródło: www.piotrcovia.com

Foto: FB Vistal Gdynia, Marcin Saciński

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *