Choć zespół z Wrocławia, grający „na gościnnych występach” w Jelczu, był faworytem spotkania – na boisku nie było widać, by sopocianki czuły jakikolwiek respekt przed wiceliderem tabeli Orlen Ligi. Do spotkania podeszły pewne siebie i zmotywowane, chcąc zdobyć punkty w tej konfrontacji i… niewiele zabrakło, by im się to udało. 

Pierwsze dwa sety to wyrównana walka z obu stron. W pierwszej partii do stanu 11:11 minimalnie lepsze były atomówki, ale w dalszej części gry przeważać zaczynały gospodynie. Skutecznie atakowała Natalia Mędrzyk, znakomicie też funkcjonował wrocławski blok. Po zepsutym serwisie Michy Hancock sopocianki do boju poderwała Justyna Łukasik, a Magdalena Damaske kilkoma atakami spowodowała, że na tablicy pojawił się ponownie remis. W końcówce na przewagi górę wzięło jednak doświadczenie Andrei Kossanyiovej i Hancock, która asem serwisowym zakończyła tę partię 26:24.

Druga odsłona była odwrotnością pierwszej. Z początku warunki dyktowały gospodynie, które odjechały nawet na cztery oczka po ataku Kossanyiovej. Powoli jednak rozkręcał się sopocki blok i gdy zaczął już sprawnie funkcjonować to impelki miały duży problem ze sforsowaniem go. Gdy w ataku pomyliła się Joanna Kaczor, a po chwili piłka zatrzymała się rękach Martyny Łukasik przyjezdne prowadziły już pięcioma punktami (15:20). Miejscowe próbowały jeszcze się podnieść, zniwelowały różnicę do dwóch oczek, ale skutecznie powstrzymywały je ataki sióstr Łukasik i Damaske. Ostatnią piłkę w secie skończyła Beata Mielczarek (22:25).

Przed 10-ciominutową przerwą oba zespoły wygrały zatem po jednym secie. Zwiastowało to jeszcze emocje w kolejnych partiach. Niestety, po powrocie drużyn na parkiet spotkanie kontrolowały już wrocławianki, które nie pozwoliły Atomówkom rozwinąć skrzydeł. Szczególnie zdominowały je w secie trzecim, gdzie prowadziły praktycznie od samego początku do końca z dużą przewagą. Dużo wniosła w ich grę Megan Courtney, która zdobyła kilka ważnych punktów. Seta zakończył punktowy atak Kaczor (25:16).

W czwartym akcie tego spektaklu atomówki walczyły dokąd wystarczyło im sił. Z chwilą, gdy skończył się punktowy blok (14:15), skończyła się też gra sopocianek. Inicjatywę przejęły miejscowe i mając sznsę na zdobycie trzech punktów nie wypuściły jej z rąk. Znów pierwsze skrzypce grała Courtney, która także zakończyła to spotkanie skutecznym atakiem (25:19).

 

Pomimo porażki atomówki zagrały niezłe zawody. Zabrakło doświadczenia w kluczowych momentach gry, a w końcówce nieco sił. ba zespoły świetnie broniły. Andrea Kossanyiova była po meczu pod wrażeniem młodego zespołu z Sopotu, który dwoił się i troił, by podbić każdy atak Impelek. Wrocławianki nie ułatwiały zadania swoim rywalkom – często stawiając szczelny blok.

Tytuł MVP spotkania przyznano Joannie Kaczor. Kapitan Impelu Wrocław była najlepiej punktującą zawodniczką meczu i z pewnością przyczyniła się do wygranej wrocławianek. Dobre spotkanie rozegrały także Andrea Kossanyiova i Megan Courtney – obie zdobyły po 15 punktów.

11 lutego siatkarki Piotra Mateli czeka arcyważne spotkanie w Legionowie, a cztery dni później we własnej hali podejmą TAURON Dąbrowa Górnicza.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: orlenliga.pl, Łukasz Krzywański

 

Impel Wrocław – Atom Trefl Sopot 3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:19)

 

Impel Wrocław: Kossanyiova 15, Kąkolewska 10, Kaczor 21, Mędrzyk 6, Ptak 6, Hancock 8, Sawicka (L), Konieczna, Bałucka 1, Courtney 15.

Trener: Marek Solarewicz

 

Atom Trefl Sopot: Gajewska 3, Damaske 16, Skorupa 6, Goliat 2, Mielczarek 11, J. Łukasik 12, Bodasińska (L), Kulig (L), M. Łukasik 8, Grzmocińska, Bednarek, Mras.

Trener: Piotr Matela

 

Sędziowie: B. Sikora, W. Niemczura

 

MVP meczu: Joanna Kaczor (Impel Wrocław)

 

Widzów: 700

 

 

——————————————

Źródło: www.orlenliga.pl, www.impelwroclaw.pl

Foto: www.orlenliga.pl, Łukasz Krzywański 

By kkorpas

6 thoughts on “Impel znów lepszy od Atomówek!!!”
  1. Excellent article! The insights provided are valuable, and I think adding more images in your future articles could make them even more compelling. Have you considered that?

  2. Fantastic work on this post, making this Monday feel truly special. The content is engaging and informative. Adding more visuals to future posts could enhance the visual experience for your readers.

  3. What a fantastic read to start the week! This wonderful Monday couldn’t have been better represented than in your engaging post. I’m left curious if you’ll include more visuals in future posts to complement your excellent writing.

  4. I’m thoroughly impressed by how your post captures the essence of this wonderful Monday. It’s a joy to read your thoughts. Perhaps adding more images could make your future posts even more engaging.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *