Aż dziewięć bramek rzuciła Monika Kobylińska.

Obie drużyny spotkały się ze sobą w połowie drogi. Publiczność w Sławnie nie zawiodła, a miejscowa hala pękała w szwach. Ze względu na kontuzje, urazy i pobyt juniorek na zgrupowaniach kadr, Paweł Tetelewski mógł zabrać ze sobą tylko trzynaście zawodniczek. Na pewno cieszy powrót po długiej kontuzji Kingi Gutkowskiej, dla której był to pierwszy mecz po rehabilitacji.

Pierwsza połowa ułożyła się bardzo dobrze dla gdyńskich zawodniczek. Dzięki serii 9:2, w 22. minucie po bramce Martyny Borysławskiej wyszły na prowadzenie 11:5. Wtedy jednak za odrabianie strat wzięły się szczecinianki, wśród których pierwsze skrzypce grały Aleksandra Zimny i Katarzyna Jedziniak.

W końcu zawodniczki Pogoni dopięły swego i w 32. minucie doprowadziły do remisu. Na szczęście ani przez sekundę Vistal nie przegrywał z rywalkami z województwa zachodniopomorskiego. Świetnie spisywała się Kobylińska, a gdy na dziewięć minut przed końcem dwukrotnie trafiła Joanna Kozłowska, było już 21:17 dla Vistalu.

W samej końcówce trafiały już tylko szczecinianki, ale nie przeszkodziło to vistalkom w pokonaniu rywala. Szczypiornistki z Gdyni wygrały 21:20, co jest z pewnością dobrym prognostykiem przed spotkaniem z Metraco Zagłębiem Lubin, które odbędzie się 8 stycznia o godzinie 16:00.

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 20:21 (10:12)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka – Zimny 5, Cebula 4, Bancilon 3, Jedziniak 3, Noga 2, Królikowska 1, Kochaniak 1, Buratto 1 oraz Jaszczuk, Koprowska, Costa, Szczecina.
Karne: 3/3.
Kary: 8 min. (Kochaniak 2 min., Zimny 2 min., Królikowska 2 min., Costa 2 min.).

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Kobylińska 9, Kozłowska 3, Matieli 2, Janiszewska 1, Urbaniak 1, Szarawaga 1, Borysławska 1, Macedo 1 oraz Gutkowska, Dorsz.