Przeciwnikiem żółto-czarnych będzie bowiem… obrońca trofeum, rosyjski gigant Zenit Kazań, prowadzony przez charyzmatycznego selekcjonera reprezentacji Rosji, Vladimira Alekno.

Zenit to siedmiokrotny mistrz Rosji, dwukrotny zdobywca Pucharu Rosji oraz trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów. Ostatni triumf w tych elitarnych rozgrywkach Rosjanie odnieśli w poprzednim sezonie, pokonując w finale Asseco Resovię Rzeszów. W tym sezonie najbliżsi rywale wicemistrza Polski również celują w końcowy sukces. Skład, którym dysponują sprawia, że ekipa z Kazania, obok Modeny, wymieniana jest wśród głównych faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Wilfredo Leon, Matthew Anderson, Maxim Mikhailov czy Alexey Spiridonov to tylko niektóre z gwiazd, broniących barw drużyny ze stolicy Tatarstanu.

To na pewno nie będzie łatwe starcie. Trafiliśmy na jedną z najlepszych drużyn, bardzo mocną i bardzo groźną. Oczywiście zrobimy wszystko, żeby wygrać z tym przeciwnikiem. Jesteśmy najmłodszym uczestnikiem fazy play-off Ligi Mistrzów, więc będzie to dla nas arcyważne doświadczenie. Oczywiście byłbym szczęśliwszy, gdybyśmy trafili na inny zespół – może jako najlepsza drużyna z drugich miejsc mogliśmy wylosować najsłabszego zwycięzcę pozostałych grup. Kazań będzie wyzwaniem – mówi Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla Gdańsk.

Podobnego zdania jest prezes gdańskiej drużyny – Mecz z Zenitem Kazań będzie ogromnym wydarzeniem zarówno dla nas, jak i Gdańska oraz wszystkich fanów siatkówki w Polsce. Będziemy podejmować w ERGO ARENIE zwycięzcę ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów, w którego składzie znajdują się Wilfredo Leon, o którym było ostatnio w Polsce bardzo głośno, najlepszy przyjmujący świata Anderson oraz takie gwiazdy, jak Spiridonov, Mikhailov, Verbov – okazje do oglądania ich na żywo to naprawdę rzadkość. Oczywiście wyprawa do Kazania będzie przedsięwzięciem, jednak warto odbyć taką podróż, żeby przeżyć to doświadczenie. Świetną wiadomością jest również, że Final Four odbędzie się w Polsce – ogromne gratulacje dla Asseco Rosovii Rzeszów. Czeka nas niesamowity czas dla polskiej siatkówki – mówi Piotr Należyty, prezes zarządu LOTOSU Trefla Gdańsk.

Pierwsze spotkanie z rosyjską ekipą odbędzie się między 16 a 18 lutego w ERGO Arenie. Informacje o dokładnym terminie, godzinie i biletach zostaną podane wkrótce. 

 

A oto pełny zestaw par PlayOff 12 Europejskiej Ligi Mistrzów:

PGE Skra BEŁCHATÓW – Ziraat Bankasi ANKARA

LOTOS Trefl Gdańsk – Zenit KAZAŃ

TOURS VB – Belogorie BELGOROD

Volley ASSE-LENNIK – TRENTINO Diatec

Arkas IZMIR – Cucine Lube CIVITANOVA

Halkbank ANKARA – DHL MODENA

 

Turniej Final Four Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w Krakowie w TAURON Arenie, w dniach 16-17 kwietnia 2016 roku, a jego gospodarzem będzie ubiegłoroczny finalista, Asseco Resovia Rzeszów. W miejsce rzeszowian „dwunastkę” uzupełnia Volley Asse-LENNIK z Belgii, który zajął w swojej grupie drugie miejsce.

 

 

————————————————-

Źródło: www.cev.lu, www.lotostrefl.pl

Foto: www.cev.lu

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *