Dodatkowo, co roku najlepsze drużyny spotykają się na ogólnopolskim Finale Finałów, którego stawką jest końcowe zwycięstwo w turnieju oraz wspaniały wyjazd zagraniczny na mecz czołowych europejskich drużyn. Minimistrzowie mieli okazję zasiąść na trybunach stadionów m.in. Realu Madryt, FC Barcelony, Manchesteru United czy Anderlechtu Bruksela.

Minimistrzostwa to turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców w wieku do 11 lat, który rozgrywamy na boiskach polskich miast już po raz ósmy. Są to największe zawody sportowe bez eliminowania po jednym weekendzie zespołów bez względu na poziom reprezentowanych umiejętności. Dotyczy to wszystkich drużyn, także tych złożonych z zawodników rozpoczynających przygodę z piłką. Rozgrywki mają charakter ogólnopolski; od tego roku goszczą one w najważniejszych ośrodkach miejskich na terenie wszystkich województw.

W Gdyni zawody odbywać się będą na obiektach klubu Checz Gdynia, ul. Zamenhofa 17. Mecze odbywać się będą równolegle na dwóch boiskach, turniej zaczyna się w sobotę 18.04.2015 r., a kończy Finałami Miejskimi w dniach 13 i 14 czerwiec 2015.

Zwycięzcy grup wiekowych U-9 i U-11 jadą na Finał Finałów.

Zapisy:

u koordynatora Eliminacji Miejskich do 27 marca lub wyczerpania limitu miejsc.

Kategorie wiekowe:

U-11: 2004-2005 (8-10 zawodników w zespole)

U-9: 2006-2007 (8-10 zawodników w zespole)

U-7: 2008 i młodsi (8-15 zawodników w zespole)

Wpisowe: 90 zł od dziecka

Minimistrzostwa to turniej otwarty. Udział w zawodach mogą wziąć zarówno „zawodnicy podwórkowi”, jak i dzieci na co dzień trenujące w klubach czy szkółkach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy bez względu na posiadane umiejętności otrzymują gwarancję gry w wielotygodniowym turnieju bez wcześniejszej ich eliminacji. Pozwala to początkującym na bezpieczne stawianie pierwszych kroków w renomowanym turnieju, z kolei bardziej zaawansowani otrzymują szansę doskonalenia swoich umiejętności.

Minimistrzostwa są turniejem dostosowanym do obowiązujących wytycznych szkoleniowych. Uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych: U-9 i U-11, odpowiadających powszechnie obecnemu podziałowy na grupy Żaków i Orlików. Ponadto od 2013 roku istnieje możliwość zapisania dzieci w wieku przedszkolnym do kategorii U-7, gdzie ważniejsze od wyniku są zabawa i kontakt z piłką.

Zakończona w czerwcu 2014 r. siódma edycja turnieju rozegrana została w 28 lokalizacjach. Udział w turnieju wzięło blisko 12 500 dzieci z całej Polski. Każde z nich za swój trud i wielotygodniowe zmagania zostało uhonorowane medalem i imiennym dyplomem. Zwycięzcy zawodów zobaczyli mecz Ajaxu z Barceloną! Jak co roku spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowano także dwie ekipy szczęśliwców na wyjazd do Dortmundu.
Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann na rzecz realizacji dziecięcych marzeń i oczekiwań. Marka zawodów budowana jest oparciu o rzetelność i i ciężką, systematyczną pracę. Współpracownicy dobierani są spośród ludzi, dla których organizacja turnieju dziecięcego jest czymś więcej niż tylko dodatkowym zajęciem. Pasja, kompetencje i zaangażowanie to cechy oczekiwane tak od koordynatorów zawodów jak i opiekunów medycznych, spikerów czy pomocników technicznych. Budując zaufanie w oparciu o zaangażowanie i doświadczenie projekt Minimistrzostw zdobył akceptację i uznanie kilkudziesięciu tysięcy rodzin, które dotychczas zdecydowały się wziąć udział w wielotygodniowej piłkarskiej przygodzie dla najmłodszych.

 

 

———————————————

źródło: www.kochamsport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *