Gdyby w 28 minucie tego spotkania przy prowadzeniu Arki 1:0 Omran Haydary wykorzystał rzut karny, ten mecz mógł mieć całkiem inny przebieg, a może i zakończenie. Tymczasem gospodarze dość szybko się otrząsnęli i jeszcze przed przerwą wyrównali wynik. Po wznowieniu gry natomiast szybko złapali wiatr w żagle, co pozwoliło im objąć prowadzenie, a w doliczonym czasie dobili gości.

3:1 Jurić 90+3′

ŁKS: Bobek – Dankowski, Marciniak, Monsalve, Tutyskinas – Nowacki (46′ Koprowski), Pirulo (90+1′ Biel), Okhronchuk – Trąbka (74′ Kort), Balongo (45+4′ Szeliga), Janczukowicz (74′ Jurić).

Trener: Kazimierz Moskal

Arka: Krzepisz – Tomal, Stolc, Dobrotka, Tomal – Haydary, Adamczyk, Purzycki (60′ Milewski), Gol, Skóra (80′ Czubak) – Żebrowski (26′ Kuzimski).

Trener: Ryszard Tarasiewicz

Żółta kartka: Nowacki, Marciniak (ŁKS) – Skóra, Tomal, Haydary (Arka)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom); VAR: Sebastian Jarzębak (Bytom)