Obie drużyny grały ze sobą aż trzykrotnie w okresie przygotowawczym, zatem miały rywala znakomicie rozpracowanego.

Pierwsza odsłona tego meczu poszła sopociankom jak z płatka. Zwycięstwo 25:13 mówi samo za siebie. Bydgoszczanki źle weszły w mecz i zawodniczki z Trójmiasta skrzętnie to wykorzystały. Zagrały skutecznie zagrywką i blokiem i  to przyniosło oczekiwany efekt. Kolejne punkty zbierały Karolina Goliat i Małgorzata Skorupa i zespół Atomu spokojnie doprowadził sprawę do końca (25:13).

Drugi set wyglądał jednak już inaczej. Przyjezdne polepszyły zagrywkę, zaczęły też lepiej przyjmować, więcej ataków kończyły i znacznie lepiej grały blokiem. To wszystko złożyło się na zaskakująco wysoki wynik tej partii. Sopocianki próbowały nawiązać w niej walkę, ale mocno uderzały Jagoda Maternia Ewelina Krzywicka, a do tego miejscowe popełniały jeszcze błędy własne. Bydgoszczanki grały metodycznie i utrzymały dystans, a tę część meczu skończyła Joanna Kuligowska (16:25).

W trzecim secie mniej więcej do połowy prowadzenie zmieniało się co chwilę. Najpierw przewagę osiągnęły zawodniczki gości (4:8), ale już po kilku minutach sopocianki remisowały, a po asie serwisowym Justyny Łukasik uzyskały dwa punkty przewagi (10:8). Kilka minut później po ataku Materni  przyjezdne odrobiły jednak straty. Dobrze zagrywała Kuligowska, a kolejne udane ataki kończyła Krzywicka i miejscowe zmuszone były gonić wynik (15:17). Przewaga Pałacu wzrosła, kiedy atomówki nie przyjęły dwóch zagrywek świetnie serwującej Natalii Misiuny (17:21), a chwilę potem także Marleny Pleśnierowicz i podopieczne trenera Adama Grabowskiego miały setbola (19:24). Kiedy zanosiło się na to, że pałacanki bez problemu zapiszą tę odsłonę na swoim koncie miejscowym udało się wygrać cztery kolejne akcje. Niestety, na więcej nie pozwoliła Magda Jagodzińska, która skutecznym atakiem zamknęła tę partię, dając już przynajmniej punkt swojej drużynie (23:25).

Czwarty set, to od początku wyniszczająca walka i skuteczne ataki po obu stronach siatki. W Atomie punkty zdobywała nadal Goliat, dołączyła do niej także Beata Mielczarek, a dla Pałacu – Krzywicka i Misiuna. Podobnie jak w poprzedniej części gry bydgoszczankom udało się uzyskać kilka punktów przewagi, kiedy dobrze na skrzydłach prezentowały się Kuligowska i Maternia (7:12). Dzieło kontynuowała Krzywicka, która zdobyła dla swojej ekipy cztery kolejne piłki. (10:16). Mecz zaczynał się atomówkom wymykać, ale na szczęście skuteczność odzyskała Mielczarek, a do tego przyjezdne dopadł moment dekoncentracji, co skutkowało błędami w ataku,(17:18). Niestety dla sopocianek, ten kryzys szybko minął i za sprawą Krzywickiej, którą wsparły Misiuna z Kuligowską  zespół gości dzyskał wcześniejsze prowadzenie (17:23). Bydgoszczanki nie dały już sobie wydrzeć takiej szansy i ostatecznie wygrały do 20, a całe spotkanie 3:1! Dla sopocianek była to pierwsz, historyczna porażka z zespołem z Bydgoszczy w ramach ORLEN Ligi. MVP meczu została Ewelina Krzywicka.