Imprezę tradycyjnie zorganizował Klub Sportowy Bombardier, a swoim patronatem otoczył ją prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek.

Oficjalnie turniej otwarto o godz. 13.00, dokonał tego prezes Pomorskiego Związku Bokserskiego, Jerzy Guss, a po nim zabrał głos jeden z patronów tych corocznych zawodów, ostatni z wielkich bombardierów z Wybrzeża, Dariusz „Tiger” Michalczewski.

„Głos Gdyni”, korzystając z obecności wielkiego mistrza pięści na turnieju poprosił go o krótką rozmowę, którą zamieszczamy w ITV Gdynia.

Spotkaliśmy także naszego wicemistrza Europy z ubiegłego roku i zawodnika, który będzie reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro – Tomasza Jabłońskiego. Pięściarz także udzielił naszej redakcji krótkiego wywiadu. Zamieszczamy go obok.

 

W trakcie trwania tego turnieju dotarła do nas wiadomość z Katowic. Na I Akademickich Mistrzostwach Polski w boksie, które tam się odbywały, zawodniczka Bombardiera Gdynia Katarzyna Wachulska, reprezentująca Politechnikę Gdańską, zdobyła złoty medal w kategorii 81 kg, pokonując w finale 3:0 Ewelinę Starostkę z AWF Kraków.Foto: Facebook/Bombardier Gdynia

 

Spośród zawodników, który zaprezentowali się na gdyńskim ringu najlepsze wrażenie na sędziach sprawił Hubert Lewczuk i jemu przypadł w udziale puchar dla najlepszego zawodnika turnieju. Wyróżniono także Natalię Snadną, która została najlepszą zawodniczką zawodów.

 

 

Ziemowit BUJKO

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *