Imprezę tradycyjnie zorganizował Klub Sportowy Bombardier, a swoim patronatem otoczył ją prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek.

Oficjalnie turniej otwarto o godz. 13.00, dokonał tego prezes Pomorskiego Związku Bokserskiego, Jerzy Guss, a po nim zabrał głos jeden z patronów tych corocznych zawodów, ostatni z wielkich bombardierów z Wybrzeża, Dariusz „Tiger” Michalczewski.

„Głos Gdyni”, korzystając z obecności wielkiego mistrza pięści na turnieju poprosił go o krótką rozmowę, którą zamieszczamy w ITV Gdynia.

Spotkaliśmy także naszego wicemistrza Europy z ubiegłego roku i zawodnika, który będzie reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro – Tomasza Jabłońskiego. Pięściarz także udzielił naszej redakcji krótkiego wywiadu. Zamieszczamy go obok.

 

W trakcie trwania tego turnieju dotarła do nas wiadomość z Katowic. Na I Akademickich Mistrzostwach Polski w boksie, które tam się odbywały, zawodniczka Bombardiera Gdynia Katarzyna Wachulska, reprezentująca Politechnikę Gdańską, zdobyła złoty medal w kategorii 81 kg, pokonując w finale 3:0 Ewelinę Starostkę z AWF Kraków.Foto: Facebook/Bombardier Gdynia

 

Spośród zawodników, który zaprezentowali się na gdyńskim ringu najlepsze wrażenie na sędziach sprawił Hubert Lewczuk i jemu przypadł w udziale puchar dla najlepszego zawodnika turnieju. Wyróżniono także Natalię Snadną, która została najlepszą zawodniczką zawodów.

 

 

Ziemowit BUJKO

 

By kkorpas

One thought on “Pokaz boksu pod Akwarium”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *