Dobiegała końca dogrywka. W posiadaniu piłki były zawodniczki VBW Arki. Rzutu zza łuku spróbowała Marissa Kastanek, której ta sztuka się już czterokrotnie w tym spotkaniu udała. Piłka zmierzała do kosza, ale odbiła się tylko od obręczy i wybiła się w górę. Trafiła jednak w ręce Renni Davis, która bez namysłu, niemal równo z syreną posłała ją w stronę kosza rywalek. Tym razem rzut okazał się celny i podopieczne Philipa Mestdagha ogarnął szał radości.

Rennia Davis trafiła w ostatniej sekundzie dogrywki i VBW Arka Gdynia pokonała wicemistrzynie Polski i uczestniczki Euroligi 91:89! Amerykanka zapisała w swoich statystykach 24 punkty oraz 12 zbiórek.

Pierwsze starcie obu ekip w bieżącym sezonie, w Gdyni miało dramatyczny przebieg. Jeszcze na 10 minut przed końcem gdynianki prowadziły 54:46. Szaleńcza pogoń polkowiczanek przyniosła jednak pozytywny dla nich efekt na 5,8 sekundy przed syreną, gdy za dwa punkty trafiła Zala Friskovec, dając „pomarańczowym” jednopunktowe zwycięstwo.

Podobnie mecz w Polkowicach od pierwszych minut sprawiał wrażenie, że i tym razem gdynianki tanio skóry nie sprzedadzą. Miejscowe jednak przez dwie pierwsze kwarty utrzymywały kilkupunktową przewagę nad Arką. Od trzeciej części spotkania zapas punktów powoli topniał i Polkowiczanki traciły przewagę. W czwartą kwartę przyjezdne wchodziły już z trzypunktowym zapasem. Nadzieję gospodyniom w samej końcówce przywróciła jednak Brianna Fraser, trafiając za dwa punty i doprowadzając do remisu 77:77.

Pięciominutowa dogrywka do ostatnich sekund miała bardzo dramatyczny przebieg i było niemal pewne, że i ona zakończy się remisem. Po niecelnym rzucie Marissy Kastanek do końca meczu pozostało dwie sekundy. Wynik na tablicy wskazywał 89:89. Rennia Davis, szybką zbiórką w ataku, błyskawiczną decyzją i celnym, dwupunktowym rzutem z wyskoku dała wygraną dziewczynom z VBW Arka Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 89:91.

Lidrerki:

Punkty: Brianna Fraser 28 – Rennia Davis 24

Zbiórki: Dragana Stankovic 14 – Rennia Davis 12

Asysty: Weronika Gajda 11 – Barbora Wrzesiński 7

Orlen Basket Liga Kobiet, etap I, kolejka 19:

KGHM BC Polkowice – VBW Arka Gdynia 89:91 D. (21:14, 22:21, 14:25, 20:17, d: 12:14)

KGHM BC Polkowice: Fraser 28, Stankovic 20 (14 zb.), Banaszak 19, Friskovec 5, Piestrzyńska 5, Gertchen 5, Kośla 4, Gajda 3 (11 as.), Kulińska 0.

Trener: Karol Kowalewski

VBW Arka Gdynia: Davis 24 (12 zb.), Kastanek 15, Wrzesiński 11, Cowling 11, Miskiniene 10, Borkowska 10, Szymkiewicz 5, Bazan 3, Puter 2.

Trener: Philip Mestdagh

Sędziowie: Łukasz Andrzejewski, Sławomir Moszakowski, Marta Malczewska


Źródło: basketligakobiet.pl

Foto: FB KGHM BC Polkowice