W meczu 18. kolejki PlusLigi drużyna Trefla Gdańsk podjęła w ERGO ARENIE Barkom Każany Lwów. Bardzo dobra dyspozycja oraz siatkówka na najwyższym poziomie prezentowana przez gdańszczan sprawiły, że rywale zostali pokonani w trzech setach: do 17, 17 i 18.

Dzisiaj trener Igor Juricić miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W wyjściowym składzie znaleźli się Kamil Droszyński, Aliaksei Nasevich, Piotr Orczyk, Patryk Niemiec, Karol Urbanowicz, Mikołaj Sawicki, a na pozycję libero powrócił długo wyczekiwany Voitto Koykka. W pierwszą partię gdańskie lwy weszły bardzo pewnie, nie pozwalając rywalom się rozkręcić. Od samego początku gdańszczanie grali pewnie, kontrolując przebieg spotkania i znacznie dominowali drużynę ze Lwowa. Mimo starań przeciwników, „gdańskie lwy” szybko doprowadziły tę partię do końca wygrywając 25:17.

Na drugą odsłonę spotkania zespół Barkomu wrócił zmotywowany i gotowy do walki. Od samego początku rywale starali się pokazywać swoją najmocniejszą stronę i zbudować przewagę punktową. Jednak ich radość nie trwała zbyt długo, ponieważ „gdańskie lwy” nie miały zamiaru odpuszczać i ponowie zaczęli dominować rywali. Gdańszczanie dokładali asy serwisowe oraz zagrywki o ponadprzeciętnej prędkości, a ich gra w każdym elemencie dobrze kleiła się. Całe widowisko dostarczało sporo emocji kibicom zebranych na trybunach ERGO ARENY. Po raz kolejny rywale zostali w tyle, a zespół Trefla ponownie doprowadził do zwycięstwa 20:17.

Trzecia partia wydawała się jedynie formalnością. Dzisiejsza dyspozycja gdańszczan oraz prezentowana przez nich najwyższa jakość siatkówki sprawiały wiele problemów rywalom. Zawodnicy Trefla przede wszystkim zachwycali dziś zagrywką. Mikołaj Sawicki w całym meczu wykonał sześć asów serwisowych, Piotr Orczyk i Patryk Niemiec po dwa, a Kamil Droszyński dołożył jednego. Ponadto Aleks Nasevich po raz kolejny posyłał serwisy z zawrotną prędkością, które osiągały nawet 131km/h. Ten set również zakończył się na korzyść gdańszczan 25:18 i tym samym całe spotkanie zamknęło się w trzech partiach.

MVP Aliaksei Nasevich

Galeria zdjęć, foto: 058Sport

Trefl Gdańsk – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)

Trefl Gdańsk: Nasevich 15, Sawicki 14, Niemiec 10, Orczyk 7, Urbanowicz 6, Droszyński 2, Koykka (l.), Sasak 2, Martinez Franchi 1, Kampa

Barkom Każany Lwów: Palonsky 9, Kovalov 8, Tupchii 6, Gueye 2, Shchurov 2, Petrovs 2, Pampushko (l.), Holoven 1, Kucher


Źródło: materiał prasowy Trefl Gdańsk

Foto: 058Sport