W spotkaniu 17. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał Eneę Czarnych Radom. „Gdańskie lwy” szybko rozprawiły się z przeciwnikiem i pewnie wygrały 3:0 (25:18, 25:16, 25:22).

W tym spotkaniu trener Igor Juricić postawił na: Aleksa Nasevicha, Mikołaja Sawickiego, Patryka Niemca, Kamila Droszyńskiego, Karola Urbanowicza, Piotra Orczyka i Jana Martineza Franchi na libero. Gdańszczanie pewnie otworzyli mecz dominując rywali. „Gdańskie lwy” wypracowały przewagę punktową i trzymały bezpieczny dystans. W tej partii przeciwnik nawet na moment nie zdołał doprowadzić do remisu czy przewagi. Dobra komunikacja gdańszczan oraz czytanie gry rywali sprawiały, że gospodarze powiększali swoje prowadzenie. Drużyna Trefla z łatwością doprowadziła tę partię do końca i zwyciężyła do 18.

Na drugi set zespół Enei Czarnych Radom wyszedł bardziej zmotywowany i na boisku pojawiła się walka. Chociaż na początku gra radomian wyglądała poukładanie, to w pewnym momencie zaczęli oni popełniać sporo błędów, co ułatwiało „gdańskim lwom” ponowne budowanie przewagi. Gdańszczanie nie mieli zamiaru wypuścić wygranej z rąk i tę partię również zakończyli zwycięsko 25:16.

W trzecią odsłonę spotkania pewnie weszli radomianie szybko uzyskując prowadzenie. „Gdańskie lwy” sprawnie odrobiły starty i wyrównały wynik. Gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Po chwili drużyna z Radomia wyszła na prowadzenie, a następnie zwiększyła swoją przewagę. W końcówce zrobiło się naprawdę gorąco. Gdańszczanie ze stanu 16:19 najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na punktowe prowadzenie, które zaczęli powiększać. Dobra gra gdańskiego zespołu i błędy popełniane przez radomian sprawiły, że ponownie, bez większego problemu seta wygrali gospodarze do 22, a cały mecz 3:0.

MVP Kamil Droszyński

Galeria zdjęć, foto: 058Sport

Trefl Gdańsk – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)

Trefl Gdańsk: Nasevich 12, Orczyk 11, Sawicki 10, Urbanowicz 6, Niemiec 4, Droszyński 4, Martinez Franchi (l.), Sasak 7, Kampa

Enea Czarni Radom: Formela 12, Meljanac 9, Ostrowski 6, Hofer 5, Rajsner 5, Todorovic, Nowowsiak (l.), Smoliński 2, Buszek, Piotrowski, Gomułka, Gniecki


Źródło: materiał prasowy Trefl Gdańsk.

Foto: 058Sport