Prowadziły przez trzy kwarty, ale po końcowej syrenie to przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa. W hicie XVI kolejki ORLEN BasketLigi Kobiet PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. po zaciętym spotkaniu pokonała na wyjeździe VBW Arkę Gdynia.

Znakomite spotkanie rozegrane zostało na Pomorzu, gdzie przyjezdne z Gorzowa Wlkp. pokonały VBW Arkę. Pierwszą kwartę na swoją korzyść zakończyły gospodynie, które również minimalne lepsze były w kolejnych 10 minutach meczu. Na dłuższą przerwę w lepszych nastrojach schodziły koszykarki Arki, prowadząc 38:31. Po zmianie stron skuteczniejsze były przyjezdne, a wszystko za sprawą dobrej gry liderki – Chloe Bibby! Australijka raz po raz dziurawiła kosz rywalek, a najważniejsze punkty zdobywała w ostatniej kwarcie. W niej skuteczna była również Stephanie Jones, trafiając dwa rzuty wolne na 120 sekund przed końcową syreną. Na minutę i 4 sekundy przed zakończeniem spotkania VBW Arka przegrywała 73:75, jednak nie zdołała już umieścić piłki w koszu. Wspomniana Bibby zakończyła mecz z double-double w postaci 31 punktów i 12 zbiórek.

Wypowiedzi pomeczowe:

Dariusz Maciejewski, trener PSI Enea AJP Gorzów: – To był mecz zdecydowanie dwóch różnych części gry. W pierwszej połowie Gdynia grała bardzo dobrze, była skuteczniejsza od nas i wymuszała na nas proste błędy. Druga połowa była już zdecydowanie inna. Pozmienialiśmy gry i to nam zafunkcjonowało. Odrobiliśmy straty, to dało nam wiarę, że można ten mecz wygrać! 

Liderki:

Punkty: Rennia Davis 23 – Chloe Bibby 31

Zbiórki: Kamila Borkowska 8 – Chloe Bibby 12

Asysty: Barbora Wrzesiński 7 – Elena Tsineke 6

Orlen Basket Liga Kobiet, etap I, kolejka 16:

VBW Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 73:75 (20:17, 18:14, 18:25, 17:19)

VBW Arka Gdynia: Davis 23, Wrzesiński 15, Borkowska 12, Miskiniene 7, Kastanek 7, Cowling 4, Szymkiewicz 3, Podgórna 2, Bazan 0, Puter 0.

Trener: Philip Mestdagh

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów: Bibby 31 (12 zb.), Jones 17, Tsineke 15, Wentzel 8, Telenga 2, Kuczyńska 2, Pszczolarska 0, Jakubiuk 0.

Trener: Dariusz Maciejewski

Sędziowie: Tomasz Langowski, Karina Kamińska, Adam Krzemień