W drugiej kolejce bieżącego sezonu VBW Arka Gdynia przegrała niespodziewanie w Toruniu z Katarzynkami 75:81. W przedostatni dzień roku gdynianki wzięły srogi rewanż. Rozbiły rywalki 88:54. Aż pięć zawodniczek VBW Arki uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową, a dwie z nich (Rennia Davis i Laura Miskiniene) zakończyły mecz z double double na koncie. Koszykarki Philipa Mestdagha rozpoczęły mecz od serii 11:0 i już do końca prowadzenia nie oddały. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 48:23, w związku z tym belgijski trener godpodyń dał więcej minut zawodniczkom, które na co dzień występują rzadziej.

Miejscowe kontrolowały mecz i „dowiozły” wynik do końcowej syreny. Ostatecznie gdyński klub zwyciężył 88:54, odrabiając z nawiązką straty z Torunia.

Liderki:

Punkty: Rennia Davis 18 – Asia Strong 16

Zbiórki: Rennia Davis 11 – Zuzanna Krupa 6

Asysty: Rennia Davis 6 – Keishana Washington, Angelika Stankiewicz po 5

W przerwie meczu odbyła się uroczystość dekoracji młodych koszykarek, zwyciężczyń turnieju organizowanego przez konsula honorowego Republiki Mołdawii. W dekoracji wziął także udział Michał Listkiewicz, były sędzia i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Okazuje się, że koszykówka jest jedną z ulubionych dyscyplin Pana Michała, który odpowiedział na kilka pytań naszego reportera: