Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia 84:67 w jedynym czwartkowym meczu ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, toczył się w rytmie “kosz za kosz”. Dopiero po późniejszej dobitce Adriana Boguckiego gospodarze byli lepsi o cztery punkty. Starali się na to odpowiadać chociażby Michał Michalak czy Paweł Leończyk. Ostatecznie dzięki zagraniom Bartosza Jankowskiego po 10 minutach było już tylko 20:18. Zaraz na początku drugiej kwarty Michael Caffey dawał prowadzenie przyjezdnym. Później uciekali nawet na osiem punktów dzięki rzutom wolnym rozgrywającego z USA. Trójkami na to odpowiadali dość szybko Grzegorz Kamiński i Kacper Gordon. Grupa Sierleccy Czarni zaczęli jednak kontrolować wydarzenia na parkiecie – po rzucie MaCio Teague’a byli lepsi o dziewięć punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:48.

Trzecią kwartę zespół trenera Mantasa Cesnauskisa rozpoczął od małej serii 0:6. Dopiero później zaczął na to reagować Adam Hrycaniuk. Trójkę trafił jednak też Donatas Sabeckis, a różnica na korzyść gości wzrosła do 18 punktów. Kacper Gordon i Kacper Marchewka starali się zmieniać tę sytuację, ale po trójce Bartosza Jankowskiego po 30 minutach było 53:71. Ostatnia część meczu już niczego nie zmieniała, mimo niezłej postawy Grzegorza Kamińskiego oraz Adriana Boguckiego. W ekipie ze Słupska ciągle ważnymi zawodnikami byli Michael Caffey i Michał Michalak. Ostatecznie po trójce Igora Stolarza Grupa Sierleccy Czarni wygrali 84:67.

Najlepszym strzelcem gości był Michael Caffey z 20 punktami i 4 asystami. Grzegorz Kamiński zdobył dla gospodarzy 16 punktów i 6 zbiórek.

Liderzy:

Punkty: Grzegorz Kamiński 16 – Michael Caffey 20

Zbiórki: Adrian Bogucki 9 – Benas Griciunas 8

Asysty: Kacper Gordon 5 – Donatas Sabeckis, Michael Caffey po 4

Orlen Basket Liga, etap I, kolejka 15:

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 67:84 (20:18, 18:30, 15:23, 14:13)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Kamiński 16, Bogucki 15, Gordon 13, Alford 8, Marchewka 6, Szumert 5, Hrycaniuk 4, Wilczek 0, Czoska 0, Nagel, Wołoszyn 0.

Trener: Wojciech Bychawski

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Caffey 20, Michalak 17, Griciunas 13, Teague 12, Jankowski 6, Sabeckis 6, Leończyk 4, Stolarz 3, Wójcik 2, Kohs 1.

Trener: Mantas Cesnauskis

Sędziowie: Michał Proc, Marcin Koralewski, Bartosz Puzoń