Ósmą wygraną w sezonie zapisała na swoim koncie VBW Arka Gdynia, pokonując wysoko na wyjeździe zespół z Poznania. Po raz kolejny liderką zespołu była Rennia Davis, notując double-double w postaci 20 punktów i 14 zbiórek. Zespół z Pomorza na drugą połowę wyszedł z 6 – punktową przewagą (47:41), która po kolejnych 10 minutach wynosiła już 23 „oczka” (70:47).

Mecz wyrównany jedynie w pierwszej i w czwartej kwarcie. Gdynianki dominowały zwłaszcza w trzeciej odsłonie, którą wygrały 23:6! Poznanianki lepsze były jedynie w szybkim ataku i skuteczniej wykorzystywały straty rywalek. Przyjedne natomiast zdecydowanie lepsze były w trafieniach z gry (47%:35%). Uzyskały także stuprocentową skuteczność w rzutach wolnych (11/11).

Liderki:

Punkty: Jovana Popović 19- Rennia Davis 20

Zbiórki: Zuzanna Puc 4 – Rennia Davis 14

Asysty: Jovana Popović 3 – Rennia Davis 6

Orlen Basket Liga Kobiet, etap I, kolejka 12:

Enea AZS Politechnika Poznań – VBW Arka Gdynia 62:84 (25:22, 16:25, 6:23, 15:14)

Enea AZS Politechnika: Popović 19, Pokk 15, Puc 8, Skobel 7, Piechowiak 5, M. Piasecka 4, Rogozińska 4, A. Piasecka 0, Napierała 0, Jarecka 0.

Trener: Wojciech Szawarski

VBW Arka: Davis 20 (14 zb.), Borkowska 14, Miskiniene 12, Podgórna 11, Cowling 9, Bazan 6, Puter 5, Kastanek 5, Wrzesiński 2, Żytkowska 0, Szymkiewicz 0, Stasiak 0.

Trener: Philip Mestdagh

Sędziowie: Tomasz Tybor, Jean Sauveur Ruhamiriza, Katarzyna Grdeń