Dzień przed wigilią, w świątecznej atmosferze drużyna Trefla Gdańsk podjęła Indykpol AZS Olsztyn. W tym meczu nie zabrakło emocji i walki ze strony obu drużyn. Ostatecznie „gdańskie lwy” pokonały rywala i wygrały 3:0 (29:27, 25:22, 25:21).

Z powodu drobnych urazów w składzie meczowym nie znaleźli się Jan Martinez Franchi, Lukas Kampa oraz Jordan Zaleszczyk. Trener postawił w tym meczu na Janusza Gałązkę, Patryka Niemca, Kamila Droszyńskiego, Mikołaja Sawickiego, Piotra Orczyka, Kewina Sasaka oraz libero Voitto Koykkę. Mecz otworzyły „gdańskie lwy”. Początkowo drużyny grały punkt za punkt i chociaż gdańszczanie wyszli na moment na dwupunktowe prowadzenie, to goście szybko odrobili straty. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż punkt. Przez całą pierwszą partię drużyny szły łeb w łeb i to końcówka miała wyłonić zwycięzcę. Pierwszą piłkę setową mieli rywale, jednak skuteczny atak Piotra Orczyka zadecydował, że partia zakończy się na przewagi. Oba zespoły walczyły do samego końca, ale ostatecznie zwyciężyli siatkarze z Gdańska 29:27.

Od początku drugiej partii zespoły ponownie grały punkt za punkt. Chociaż po chwili goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie, to gdańszczanie szybko odrobili straty i walczyli o zwycięstwo w tej odsłonie spotkania. Im bliżej końcówki, tym pojawiało się więcej emocji, walki i nerwów. Gdańszczanie zbudowali trzypunktową przewagę, ale goście nie zamierzali odpuszczać. Mimo dwóch obronionych piłek setowych przez drużynę z Olsztyna, zespół Trefla niesiony okrzykiem i dopingiem kibiców doprowadził do wygranej kolejnej partii 25:22.

W trzeci set gdańszczanie weszli pewnie, od razu zyskując dwupunktową przewagę. Przez chwilę wydawać się mogło, że ta partia będzie przypominać poprzednie i drużyny ponownie zaczną grać punkt za punkt. Gdańszczanie jednak nie odpuszczali. Drużyna Trefla grała pewnie i odważnie, dominując swoją postawą olsztyński zespół. Gra „gdańskich lwów” układała się niemal doskonale. I tę partię wygrali gdańszczanie 25:21 i w całym meczu 3:0.

MVP Mikołaj Sawicki

Galeria zdjęć, foto: 058Sport

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (29:27, 25:22, 25:21)

Trefl Gdańsk – Sasak 15, Sawicki 14, Orczyk 12, Niemiec 8, Gałązka 5, Droszyński 2, Koykka (l.), Nasevich,

Indykpol AZS Olsztyn – Souza 12, Armoa 12, Sapiński 9, Jakubiszak 8, Karlitzek 4, Szymendera 3, Hawryluk (l.), Ciunajtis (l.), Tuaniga


Źródło: materiał prasowy Trefl Gdańsk,

Foto: 058Sport