Nie było niespodzianki w meczu 11. kolejki ORLEN Basket Ligi Kobiet, w którym VBW Arka Gdynia pokonała grający w polskim składzie MKS Pruszków. Drużyna z Trójmiasta zwyciężyła 81:55, do przerwy trafiając 7 z 16 rzutów z dystansu. Co ciekawe dla zespołu Philipa Mestdagha była to pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie. VBW Arka świąteczną przerwę spędzi na trzecim miejscu w tabeli.

Skuteczność z dystanu okazała się kluczem do wygranej VBW Arki w Pruszkowie. W całym spotkaniu gdynianki umieściły w koszu 11 rzutów za trzy punkty, co jest rekordem sezonu klubu znad morza. Zwłaszcza ten element pozwolił przyjezdnym na wypracowanie przewagi w pierwszej połowie. 

Do przerwy gdynianki oddały 16 rzutów za trzy punkty, trafiły z nich 7. Rywalki prób miały 12, ale tylko jedna celną. Ten element pozwolił klubowi z Gdyni zbudować przewagę i spokojnie kontrolować przebieg zawodów. Po dwie trójki trafiły do przerwy Rennia Davis, Marissa Kastanek i Julina Bazan, która dodatkowo miała 4 asysty.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a obaj trenerzy decydowali się na częstą rotację składów. W VBW Arce jedynie Julia Bazan spędziła na boisku więcej niż 21 minut – 6 zbiórek i 7 asyst.

Po 16 punktów w drużynie MKS rzuciły Marta Marcinkowska i Marta Stawicka. Z takim samym dorobkiem punktowym zawody ukończyła Rennia Davis.

Gdynianki umiejętnie wykorzystały swoją przewagę wzrostu w polu trzech sekund, notując 44 zbiórki – najlepiej w sezonie oraz wszechstronność w ataku. Z celną trójką zawody ukończyło 8 zawodniczek.

Ponownie w składzie miejscowych zabrakło kontuzjowanej Emily Maupin. 

Liderki:

Punkty: Marta Marcinkowska, Marta Stawicka po 16 – Rennia Davis 16

Zbiórki: Marta Marcinkowska 4 – Laura Miskiniene 9

Asysty: Sonia Frojdenfal 3 – Julia Bazan 7

Galeria zdjęć, Foto: basketligakobiet.pl

Orlen Basket Liga Kobiet, etap I, kolejka 11:

MKS Pruszków – VBW Arka Gdynia 55:81 (13:21, 11:16, 17:25, 14:19)

MKS: Marta Marcinkowska 16, Marta Stawicka 16, Karolina Zaborska 11, Sonia Frojdenfal 4, Pola Dmochewicz 4, Maja Haponik 2, Wiktoria Jastrzębska 2, Aleksandra Dec 0, Karolina Giżyńska 0, Katarzyna Świeżak 0.

Trener: Paweł Curyl

VBW Arka: Rennia Davis 16, Marissa Kastanek 11, Kamila Borkowska 9, Bożena Puter 9, Laura Miškinienė 8, Julia Bazan 6, Barbora Wrzesiński 6, Kamila Podgórna 5, Justyna Rudzka 5, Alicja Żytkowska 3, Mikayla Cowling 3, Magdalena Szymkiewicz 0.

Trener: Philip Mestdagh

Sędziowie: Adrian Szczotka, Jolanta Mikulska, Sebastian Kotowski