Nie po myśli gdańskiej drużyny Trefla zakończył się mecz 12. kolejki, w której zmierzyli się z PSG Stalą Nysa. W niedzielny wieczór „gdańskie lwy” musiały uznać wyższość rywala. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 (25:22, 25:20, 25:22).

Trener Igor Juricić zdecydował się wystawić na to spotkanie ten sam skład, co poprzednio. Na boisku zameldowali się: Kewin Sasak, Patryk Niemiec, Mikołaj Sawicki, Jordan Zaleszczyk, Jan Martinez Franchi, Kamil Droszyński i na libero Voitto Koykka. Gospodarze weszli w mecz mocno i szybko złapali dobry rytm. Natomiast gra gdańskiej drużyny znacząco różniła się od tej, którą kibice mogli oglądać poprzednio. Gdańszczanie nie mogła rozbić gry rywali, a nyski zespół co chwilę dokładał dobre, punktowe akcje. W pewnym momencie wynik wskazywał siedmiopunktowe prowadzenie drużyny z Nysy. Trener zdecydował się wpuścić na boisko Piotra Orczyka, który wspomógł swoich kolegów. „Gdańskie lwy” zmniejszyły dystans punktowy, jednak ostatecznie pierwszą partię wygrali podopieczni Daniela Plińskiego.

Od początku drugiego seta gospodarze znów zaczęli budować przewagę punktową. Zawodnicy Trefla skrupulatnie odrabiali straty, jednak rozpędzony zespół PSG Stali Nysa nie odpuszczał i nie dał się dogonić. W pewnym momencie gospodarze znów wypracowali sobie pięciopunktową przewagę. „Gdańskie lwy” walczyły i zmniejszyły dystans do rywala, jednak podobnie jak w poprzednim secie, wygrali przeciwnicy.

Na początku trzeciej partii kibice mogli obserwować odmienioną grę gdańskiego zespołu. „Gdańskie lwy” weszły w tego seta mocno i zdecydowanie. Drużyna Trela budowała przewagę, jednak gospodarze szybko wyrównali wynik. Trener Igor Jurićić zdecydował się na kilka zmian, jednak nie przyniosły one pożądanych efektów. Drużyna PSG Stali znów zaczęła wychodzić na prowadzenie budując solidną przewagę. Gdańszczanie gonili i walczyli o wynik, jednak tego seta, jak i cały mecz, wygrali gospodarze.

MVP Wojciech Włodarczyk

Galeria zdjęć, foto: plusliga.pl, Piotr Marchwiński

PSG Stal Nysa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)

PSG Stal Nysa – Włodarczyk 16, El Graoui 15, Kapica 13, Jankowski 8, Abramowicz 7, Szczurek 2, Szymura (l.)

Trefl Gdańsk – Sasak 13, Orczyk 12, Sawicki 6, Zaleszczyk 5, Niemiec 4, Droszyński 2, Martinez Franchi 1, Czerwiński 1, Nasevich 1,


Źródło: materiał prasowy Trefl Gdańsk,

Foto: plusliga.pl, Piotr Marchwiński