Ogromne emocje do ostatnich sekund w meczu ORLEN Basket Ligi w Warszawie! Ostatecznie Dziki pokonały Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia 83:81.

Dominic Green i Nicholas McGlynn na początku byli bardzo aktywni i dzięki nim gospodarze mieli pięć punktów przewagi. Grający bez Andrzeja Pluty przyjezdni liczyli tym razem na trafienia z dystansu Bryce’a Alforda. Dzięki niemu ciągle byli w grze. Później do remisu doprowadził Kacper Gordon. Rzuty wolne Mateusza Szlachetki ustaliły wynik po 10 minutach na 24:22. W drugiej kwarcie obie ekipy nie mogły się otworzyć w ofensywie. Po kolejnej trójce Alforda to gdynianie wychodzili na prowadzenie! Matt Coleman i Dominic Green sprawiali jednak, że rywalizacja ciągle była wyrównana. Po rzucie z dystansu Alana Czujkowskiego w końcówce był remis! Alford ustalił jednak wynik po pierwszej połowie na 42:45.

W kolejnej części meczu zespół trenera Krzysztofa Szablowskiego w pewnym momencie zanotował świetną serię 9:0, za którą pochwalić trzeba przede wszystkim Matta Colemana. Goście starali się odpowiadać kolejnymi zagraniami Bryce’a Alforda i Kacpra Gordona. Po chwili do wyrównania doprowadził Adrian Bogucki. Ostatecznie jednak po trafieniu Grzegorza Grochowskiego po 30 minutach było 65:63. W czwartej kwarcie zespół z Warszawy uciekał nawet na siedem punktów po trójce Nicholasa McGlynna. Później zespół trenera Wojciecha Bychawskiego zanotował serię 0:8 i dzięki trafieniu z dystansu Jakuba Szumerta wracał na prowadzenie. Na 30 sekund przed końcem bardzo ważną akcję wykończył Coleman i sytuacja znowu się zmieniała. W samej końcówce rzut na zwycięstwo spod samego kosza miał jeszcze Gordon, ale nie trafił. Faulowany McGlynn zdobył punkt, a w ostatniej akcji Alford nie zdołał trafić z połowy boiska. To oznaczało zwycięstwo Dzików 83:81!

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Matt Coleman z 20 punktami i 2 zbiórkami. Bryce Alford zdobył dla gości 31 punktów, 7 asyst i 4 zbiórki.

Liderzy:

Punkty: Matthew Coleman 20 – Bryce Alford 31

Zbiórki: Nicholas McGlynn 7 – Adrian Bogucki 8

Asysty: Dominic Green, Michał Aleksandrowicz, Grzegorz Grochowski po 3 – Bryce Alford 7

Orlen Basket Liga, etap I, kolejka 13:

Dziki Warszawa – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 83:81 (24:22, 18:23, 23:18, 18:18)

Dziki Warszawa: Coleman 20, green 19, McGlynn 11, Szlachetka 10, Czujkowski 6, Aleksandrowicz 6, Bartosz 4, Crawley 4, Grochowski 3, Pamuła 0.

Trener: Krzysztof Szablowski

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Alford 31, Bogucki 15, Gordon 15, Kamiński 7, Szumert 6, Hrycaniuk 4, Kenić 3, Wołoszyn 0, Wilczek 0, Marchewka 0.

Trener: Wojciech Bychawski

Sędziowie: Marcin Kowalski, Karol Nowak, Marcin Koralewski