Na zakończenie ligowego grania w 2023 roku w Gdyni kibice nie zobaczyli bramek. Arka, mimo wyraźnej przewagi i wielu okazji do zdobycia bramki, głównie za sprawą świetnej postawy bramkarza Macieja Gostomskiego, musi się zadowolić jednym punktem. Rywalizację gdynianie kończyli w liczebnym osłabieniu, bo w końcowych fragmentach meczu drugą żółtą kartkę obejrzał Przemysław Stolc.

W ostatnim spotkaniu 2023 roku. Arka z Górnikiem Łęczna walczyła, aby zimę spędzić na fotelu lidera, choć warunkiem dodatkowym oprócz wygranej była strata punktów przez GKS Tychy. Ostatnie dni nie były dla podopiecznych trenera Wojciecha Łobodzińskiego najlepsze, bo najpierw było przerwanie zwycięskiej passy w Katowicach, a potem przyszła porażka z Bruk-Betem Termaliką w Niecieczy i w efekcie wypracowana przewaga punktowa szybko stopniała. Potencjalne zwycięstwo z Górnikiem miało utrzymać serię zwycięstw przy Olimpijskiej i pozwolić zapomnieć o tym, co ostatnio po prostu nie wyszło.

Niezależnie od tego, co się wydarzy w innych meczach, Arka przezimuje w ścisłym czubie tabeli. Z perspektywy tego, jak oceniano szanse Arki przed rozpoczęciem sezonu, trzeba być z tego bardzo zadowolonym, biorąc jednak pod uwagę jeszcze niedawno prezentowaną postawę zespołu można cfzuć pewne rozczarowanie. Pozycja wyjściowa przed wiosennym wyścigiem o awans będzie jednak mimo wszystko świetna, więc można być pewnym, że ligowa przerwa w Gdyni będzie się wszystkim mocno dłużyć…

Galeria zdjęć, foto: arka.gdynia.pl

Wypowiedzi pomeczowe:

Fortuna 1 liga, kolejka 19: 

Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:0

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Azacki, Gojny – Milewski, Gol – Skóra (77′ Borecki), Lipkowski, Kobacki – Czubak.

Trener: Wojciech Łobodziński

Górnik: Gostomski – Klemenz, de Amo, Zbozień – Durmus (61′ Młyński), Deja, Kryeziu, Grabowski (68′ Dziwniel), Żyra (74′ Gąska), Starzyński (68′ Janaszek), Podliński (46′ Roginić).

Trener: Daniel Rusek

Żółta kartka: Stolc (2x), Gol, Kobacki (Arka) – Podliński, Zbozień, Gąska (Górnik)

Czerwona kartka: Przemysław Stolc (89′ druga żółta)

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa); VAR: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Widzów uprawnionych: 3891


Ze Stadionu Miejskiego: Ziemowit BUJKO

Foto: arka.gdynia.pl