Najpierw w 7 minucie Olaf Kobacki sfaulował Wiktora Biedrzyckiego, a ten z rzutu karnego dał prowadzenie gospodarzom. W 24 minucie role się odwróciły. Faulującym był Biedrzycki, a faulowanym i egzekutorem karnego – Kobacki. Do przerwy zatem 1:1, ale w drugiej połowie „Słonie” zdobyły zwycięską bramkę i zakończyły wspaniałą serię Arki,która ostatni raz schodziła z boiska pokonana 23 września.

Zamiast zatem powrotu Arki na zwycięską ścieżkę, mamy pierwszą porażkę ligową od 23 września. Bruk-Bet Termalica wygrał w Niecieczy z Arką 2:1, a bramki dla gospodarzy zdobywali: Biedrzycki z rzutu karnego w 9 minucie i Adam Radwański w 58 min. Gola dla żółto-niebieskich strzelił z rzutu karnego Olaf Kobacki w 25 minucie spotkania.

Potwierdziło się, że dla Arki zespół z Niecieczy jest zawsze bardzo niewygodnym rywalem. Bruk-Bet w ostatnich tygodniach zanotował progres formy i potwierdził to w meczu z gdynianami. Zespół Wojciecha Łobodzińskiego z kolei na przeciwnym biegunie – najpierw nieszczęśliwie stracił dwa punkty w Katowicach, potem uległ w pucharze Lechowi, a dziś przegrał w Niecieczy. Przed przerwą zimową Arce został do rozegrania jeszcze jeden mecz – w Gdyni podejmie Górnika Łęczna i jeśli chce oczekiwać wiosny w roli lidera Fortuna 1 Ligi, to trzeba będzie to spotkanie po prostu wygrać.

Galeria zdjęć, foto: arka.gdynia.pl

Wypowiedzi pomeczowe:

Fortuna 1 liga, kolejka 18: 

Bruk Bet Termalica – Arka Gdynia 2:1 (1:1)

1:0 Biedrzycki 9′ k.,

1:1 Kobacki 25′ k.,

2:1 Radwański 58′

Bruk-Bet Termalica: Loska – Zawijskyj, Biedrzycki, Spendlhofer (46′ Putiwcew), Wacławek (72′ Wolski) – Radwański, Dombrowskyj, Ambrosiewicz, Purece (46′ Trubeha), Karasek – Branecki (65′ Jakubik).

Trener: Mariusz Lewandowski

Arka: 
Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Azacki, Gojny – Skóra (72′ Lipkowski), Gol, Milewski, Borecki (72′ Wilczyński), Kobacki – Czubak.

Trener: Wojciech Łobodziński

Żółta kartka: Biedrzycki, Trubeha (Bruk-Bet Termalica) – Gol (Arka)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 1146


Źródło i foto: arka.gdynia.pl