„Gdańskie lwy” pokonały w domowym meczu 3:0 trzykrotnego zwycięzcę Ligi Mistrzów – drużynę Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie to oglądało z trybun ERGO ARENY ponad 8900 kibiców. Jest to absolutny rekord frekwencyjny tego roku i być może sezonu 2023/2024 PlusLigi.

Trener Igor Jurićić postawił dziś na: Kamila Droszyńskiego, Kewina Sasaka, Patryka Niemca, Jordana Zaleszczyka, Jana Martineza Franchi, Mikołaja Sawickiego i Voitto Koykkę. Poza składem znalazł się Karol Urbanowicz, który boryka się z lekkim urazem. Mecz rozpoczęli gdańszczanie, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Obie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom gry. Kibice co chwilę mogli podziwiać fantastyczne akcje. Przez większość seta „gdańskie lwy” trzymały trzypunktowy dystans, jednak goście przy 16 oczku najpierw doprowadzili do remisu, a później wyszli na prowadzenie. W końcówce zrobiło się gorąco, jednak to gdańszczanie zachowali zimną głowę i doprowadzili tego seta do końca, ostatecznie wygrywając 25:20.

Drugą partię pewnie otworzyli gdańszczanie, którzy wypracowali sześciopunktowe prowadzenie. Postawa i gra „gdańskich lwów” zachwycała, przez co osłabiony skład ZAKSY miał problem, by złapać swój rytm. Zawodnicy Trefla czuli się bardzo pewnie na boisku i mimo tego, że kędzierzynianie skrupulatnie odrabiali starty, to gospodarze nie pozwolili, by wyszli na prowadzenie. Tę partię również wygrały „gdańskie lwy” 25:20.

W trzecią partię gdańszczanie wyszli jeszcze bardziej nakręceni. Mimo, że początkowo zespoły grały punkt za punkt, to „gdańskie lwy” pokazały swój pazur i zaczęły dominować rywala. Zawodnicy Trefla tylko dokładali fantastyczne akcje, dzięki czemu powiększali przewagę punktową. Kapitalna gra w obronie, mocne ataki oraz determinacja doprowadziły gdańszczan do kolejnego zwycięstwa.

MVP Kamil Droszyński

Galeria zdjęć, foto: 058Sport

Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)

Trefl Gdańsk: Sawicki 21, Sasak 18, Zaleszczyk 11, Martinez Franchi 6, Niemiec 2, Droszyński 2, Czerwiński 1, Nasevich 1, Koykka (l.), Czerwiński, Kampa

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kluth 16, Śliwka 11, Takvam 8, Zapłacki 6, Pashytskyy 4, Gil 1, Shoji (l.), Wiltenburg, Banach

Kolejne domowe stracie Trefla Gdańsk już w sobotę, 23 grudnia o 17:30. Tego dnia „gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE Indykpol AZS Olsztyn. Bilety na to spotkanie są już w sprzedaży na www.gdanskielwy.pl.


Źródło: materiał prasowy Trefl Gdańsk

Foto: 058Sport