Eeeeeeeem… intonował zawsze swoim donośnym głosem, a pozostali piłkarze i kibice kontynuowali…: zet, em-zet-ka, em-zet-ka-es ARKA!

Koordynator pionu sportowego Arki Gdynia SA Antoni Łukasiewicz wraz z końcem bieżącego miesiąca zakończy pracę w klubie.

Antoni Łukasiewicz – w wielu rolach – jest związany z Arką od 2014 roku. Jako piłkarz zadebiutował w żółto-niebieskich barwach 3 sierpnia 2014 roku w meczu przeciwko Dolcanowi Ząbki.

Jest wychowankiem Polonii Warszawa, w barwach której debiutował we wrześniu 2002 roku w spotkaniu przeciwko Ruchowi Chorzów w I lidze 14 września 2002. W barwach Polonii rozegrał 80 spotkań w Ekstraklasie.

Był wieloletnim kapitanem młodzieżowych reprezentacji Polski od U-15 do U-21. Wystąpił na Mistrzostwach Europy do lat 16 w Izraelu w 2000 roku.

14 grudnia 2008 zadebiutował w reprezentacji Polski prowadzonej przez Leo Beenhakkera. W meczu tym, przeciwko Serbii rozegrał 56 minut, kiedy to został zmieniony przez Grzegorza Krychowiaka.

Grał także w Hiszpanii, w Portugalii, w Śląsku, ŁKS-ie i w Górniku Zabrze od czerwca 2012 do 2014 roku. Po wygaśnięciu umowy ze śląskim klubem podpisał kontrakt z Arką Gdynia.

Z Arką awansował do Ekstraklasy, zdobył Puchar Polski i Superpuchar w 2017 roku.  Był jednym z kapitanów zespołu. Zagrał dla Arki 107 meczów, w których zdobył siedem bramek.

Po sezonie 2017/2018 zdecydował o zakończeniu kariery piłkarskiej i zamienił szatnię na klubowe gabinety. W lipcu 2018 roku został kierownikiem wykonawczym pionu sportowego. Rok później – w lipcu 2019 roku – za sprawą decyzji ówczesnego prezesa Wojciecha Pertkiewicza, Łukasiewicz objął stanowisko dyrektora sportowego. 

 Cieszę się z zaufania jakim obdarzyły mnie władze klubu. Zbieram doświadczenie i muszę przyznać, że ostatni rok był niezwykle intensywny dla mnie i dla osób z którymi bezpośrednio współpracuję. Nie boję się kolejnych wyzwań i odpowiedzialności. Wierzę, że Arka, w której spędziłem ostatnie lata kariery jako piłkarz, teraz będzie miała także pożytek z mojej pracy w roli dyrektora sportowego – mówił świeżo po objęciu nowej funkcji.

W sierpniu 2020 roku doszło do zmian w strukturach klubu, a Antoni Łukasiewicz został koordynatorem pionu sportowego. Do jego zadań należało m.in.: kreowanie i realizacja polityki transferowej, nadzór nad realizacją ustaleń transferowych i kontraktowych, nadzór nad procesem rekrutacji, edukacji i wychowywania zawodników w grupach młodzieżowych, koordynowanie spraw administracyjnych Klubu z obszaru sportu. 

W bieżącym roku został absolwentem pierwszej edycji kursu na Dyrektora Sportowego PZPN.

– Od początku mojej obecności w Arce Gdynia, Antoni był osobą zaangażowaną i rzetelną. Wcześniej jako zawodnik, a ostatnie lata jako osoba odpowiedzialna za pion sportowy wspierał Klub swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem. Dziękuję za ponad trzy lata, które wspólnie przepracowaliśmy i życzę powodzenia w nowych wyzwaniach – mówi Michał Kołakowski, prezes zarządu Arki Gdynia SA.

Antoni Łukasiewicz: – Dziękuję wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować w Arce na przestrzeni lat. Było to dla mnie cenne doświadczenie. Nieustannie będę trzymał kciuki za dobre wyniki pierwszej drużyny oraz zespołów młodzieżowych. Wierzę, że ten sezon będzie należał do Arki.


Źródło: arka.gdynia.pl

Foto: Facebook