Jeszcze 10 minut przed końcem prowadziły. W ostatniej kwarcie jednak uległy pod naporm rywalek. W Gorzowie Wlkp. po zaciętej walce przez 40 minut, dwa punkty do swojego dorobku dopisały gospodynie. Po raz kolejny „dużo” do sukcesu dołożyła Chloe Bibby, a bardzo dobrze zagrały również Nora Wentzel, Anna Jakubiuk oraz Weronika Telenga.

Bardzo zacięte było spotkanie w Gorzowie Wlkp., gdzie o końcowym wyniku zadecydowała ostatnia kwarta. Gospodynie grające bez Eleny Tsineke do samego końca walczyły o zwycięstwo z VBW Arką Gdynia, a odrobienie strat i przełamanie przyszło na blisko cztery minuty przed zakończeniem spotkania po trafieniu Anny Jakubiuk. Kropkę nad „i” również postawiła Jakubiuk na minutę i 15 sekund przed końcową syreną. Po raz kolejny liderka zespołu była Chloe Bibby, rzucając 31 punktów!

Dariusz Maciejewski, trener PSI Enea AJP Gorzów Wlkp.: – Zgadzam się z tym co powiedział trener Philip Mestdagh, że zagraliśmy doskonały mecz. Nie poddaliśmy się. W szatni powiedzieliśmy sobie, że musimy walczyć do końca, bo przyszło tak dużo ludzi, którzy nas wspaniale dopingują, że musimy zagrać dla nich 

Weronika Telenga, PSI Enea AJP Gorzów Wlkp.: – Uważam, że mecz był na bardzo wysokim poziomie i było to świetne widowisko dla kibiców. Podziękowania dla naszych kibiców, którzy frekwencją i jako taki szósty zawodnik pomogli nam w ciężkim momencie i w końcówce tego meczu. Uważam, że najważniejsze było to, że schodząc przy prowadzeniu Gdyni na siedem punktów, nie zwiesiłyśmy głów, pokazałyśmy serducho i wolę walki. Nawet kiedy zrobił się wynik minus 13, żadna z nas nie zwątpiła w to zwycięstwo 

Liderki:

Punkty: Chloe Bibby 31 – rennia Davis 19

Zbiórki: Weronika Telenga 16 – Laura Miskiniene 11

Asysty: Nora Wentzel 6 – Barbora Wrzesiński 5

Orlen Basket Liga Kobiet, etap I, kolejka 5:

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. – VBW Arka Gdynia 81:76 (24:25, 13:19, 22:20, 22:12)

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP: Bibby 31, Wentzel 22, Jakubiuk 14, Telsnga 14 (16 zb.), Kuczyńska 0, Pszczolarska 0, Lebiecka 0.

Trener: Dariusz Maciejewski

VBW Arka: Davis 19, Kastanek 18, Miskiniene 12 (11 zb.), Bazan 11, Wrzesiński 7, Borkowska 4, Puter 3, Podgórna 2.

Trener: Philip Mestdagh

Sędziowie: Bogna Podkowińska, Michał Kuzia, Edyta Szamałek 


Źródło: basketligakobiet.pl

Foto: azsajpgorzow.pl