Hasło #ArkaRazem znów aktualne. W środę 15 listopada doszło do podpisania listu intencyjnego oraz spotkania prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka z prezesem zarządu Arki Gdynia SA Michałem Kołakowskim oraz przedstawicielami żółto-niebieskich środowisk. Efektem jest wznowienie współpracy na linii Miasto Gdynia – Arka Gdynia, a także apel o powrót kibiców na trybuny.
 
Spotkanie w Urzędzie Miasta Gdyni „przypieczętowało” wielotygodniowe rozmowy, w które zaangażowani byli przedstawiciele wielu środowisk skupionych wokół Arki.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w rozmowach mających na celu ponowne zjednoczenie wokół żółto-niebieskich barw. W szczególności dziękuję prezesowi Michałowi Kołakowskiemu, który udowodnił, że zależy mu na dobru Arki i przeprowadził klub przez ten niełatwy okres – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. I dodaje: – Osobne podziękowania i gratulacje składam na ręce piłkarzy Arki, którzy w ostatnich miesiącach wykazali się olbrzymim zaangażowaniem i charakterem, dzięki czemu możemy z dumą patrzeć na ligową tabelę. Gorąco zachęcam do powrotu na stadion i dopingowania naszych piłkarzy już podczas najbliższego meczu derbowego.

W spotkaniu wzięli udział: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk, sekretarz Miasta Gdyni i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni Rafał Klajnert, prezes Arki Gdynia SA Michał Kołakowski, mniejszościowi akcjonariusze klubu: Marcin Gruchała Przemysław Adam, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Tomasz Rybicki, Radosław Roeske ze Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki, a także Czesław Boguszewicz jako przedstawiciel zasłużonych dla Arki trenerów i piłkarzy.

Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia SA: – Przez ostatnie miesiące czułem szczególnie dużą odpowiedzialność. Sytuacja była i nadal jest dużym wyzwaniem organizacyjnym oraz finansowym. Dlatego chciałbym podziękować piłkarzom, sztabowi oraz wszystkim pracownikom klubu, że w tym niełatwym okresie zawsze dawali z siebie wszystko. Nasze wyniki są powodem do dumy. Wierzę, że dzięki osiągniętemu porozumieniu wkrótce klub powróci na dobre tory również w pozostałych aspektach.

W liście intencyjnym prezes Michał Kołakowski oraz Marcin Gruchała, mniejszościowy akcjonariusz Arki Gdynia SA, zgodnie oświadczają, że w następstwie przeprowadzonych w dobrej wierze oraz pozytywnej atmosferze spotkań udało się osiągnąć porozumienie. 

Spotkania, które odbyliśmy w minionych tygodniach pozwoliły na zbudowanie wzajemnego zrozumienia intencji oraz wartości sportowej klubu. Wypracowaliśmy porozumienie, w ramach którego uzgodniono nowe warunki zakupu akcji Arki Gdynia SA. Trzymamy kciuki za kontynuację świetnej serii zwycięstw, jaką notują podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego i równolegle, z poszanowaniem wzajemnych interesów, kontynuujemy prace nad szczegółami umowy sprzedaży klubu – zapowiada mniejszościowy akcjonariusz klubu Marcin Gruchała, który złożył Michałowi Kołakowskiemu ofertę zakupu 75 procent akcji spółki.

W liście intencyjnym zamieszono również apel do wszystkich kibiców Arki Gdynia:

Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, Stowarzyszenie Inicjatywa Arka, mniejszościowi akcjonariusze, sponsorzy organizatorzy Okrągłego Stołu Arki oraz przedstawiciele zasłużonych piłkarzy deklarują, że wobec wypracowanego porozumienia proszą kibiców o zakończenie bojkotu meczów domowych i liczą na współpracę zainteresowanych stron w celu finalnego uregulowania kwestii własnościowych

 
Pod listem intencyjnym podpisali się: Michał Kołakowski, Marcin Gruchała, Radosław Roeske, Krzysztof Rybicki, Czesław Boguszewicz, Przemysław Adam, Mariusz Czoska, Mariusz Delgas, Krzysztof Walder, Marcin Jaroń, i Marek Mackiewicz.
 
Przypomnijmy, że po 15 kolejkach trwającego sezonu Arka Gdynia jest liderem pierwszoligowej tabeli. Kolejny mecz żółto-niebiescy zagrają w piątek 24 listopada, kiedy to o godzinie 20:30 podejmą na Stadionie Miejskim w Gdyni Lechię Gdańsk. 

Po podpisaniu listu intencyjnego do kibiców zwrócił się prezes Arki Michał Kołakowski:

Kibice,

dzisiaj miało miejsce kolejne spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele środowisk skupionych wokół Arki. W obecności Prezydenta Gdyni wspólnie złożyliśmy deklaracje potwierdzającą osiągnięte już wcześniej porozumienie. Cieszę się, że jego efektem będzie powrót na trybuny Stadionu Miejskiego i wsparcie seryjnie wygrywającej drużyny.

Przez ten kilkumiesięczny okres, w którym trwał bojkot kibiców oraz wstrzymano finansowanie z miasta, czułem dużą odpowiedzialność. Nie zapominajmy, że przeszła i obecna sytuacja była i jest nadal dużym wyzwaniem organizacyjnym oraz finansowym. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Klubu, że w tym niełatwym okresie zawsze dawali z siebie wszystko.

Duże wyrazy uznania należą się naszym zawodnikom i sztabowi. Pomimo okoliczności osiągają świetne wyniki i dają nam powody do dumy.

Jestem przekonany, że mimo iż w tym sezonie byliście dotychczas tylko w części obecni na trybunach, to wszyscy razem spotkamy się już wkrótce na Derbach Trójmiasta.

Do zobaczenia, Arkowcy!