W siedmiu rozegranych spotkaniach w obecnych rozgrywkach reprezentant Polski zdobywał średnio 11,9 punktu, 6 zbiórek i 4,7 asysty.

Przemysław Żołnierewicz (28 lat, 196 cm) zmienia klub w ORLEN Basket Lidze! Z Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia przenosi się do Kinga Szczecin.

Przez poprzednia dwa lata Żołnierewicz występował w ekipie z Zielonej Góry. W minionym sezonie zdobywał średnio 15,6 punktu, 3,5 zbiórki, 4,5 asysty i 1,6 przechwytu w 25 rozegranych spotkaniach. Mimo że jego zespół nie awansował do play-off, to on sam został wybrany przez trenerów do najlepszej piątki sezonu zasadniczego. Niedawno zadebiutował także w reprezentacji Polski, brał udział w zwycięskim turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbywał się w Gliwicach.

Przez większość kariery Żołnierewicz był związany z Gdynią (GTK i Suzuki Arka). W latach 2018-2020 występował w klubie z Ostrowa Wielkopolskiego.

– Bardzo się cieszę, że jestem w Wilkach Morskich. Jest tu wiele znajomych twarzy. Nie ukrywam, że King Szczecin to mój obecny faworyt do grania w Polsce. To moje kolejne podejście do grania w Szczecinie. Cieszę się, że tym razem się udało i jestem w Kingu. Mam nadzieję, że jak najszybciej się wkomponuję w ten zespół – mówi Przemysław Żołnierewicz na oficjalnej stronie drużyny.