Mamy lidera! Po 15 kolejkach Arka objęła przodownictwo w tabeli, a wszystko za sprawą wyjazdowej wygranej z Zagłębiem Sosnowiec 3:1.

Przed rozpoczęciem meczu sytuacja była oczywista – Arce zdobyć choćby jeden punkt w Sosnowcu, aby zasiąść w fotelu lidera Fortuna 1 Ligi. Wiadomo jednak było, że podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego nie wyjdą na boisko, aby walczyć o remis, lecz o pełną pulę, co byłoby jednocześnie szóstym zwycięstwem z rzędu!

To był bardzo trudny mecz dla arkowców, rozgrywany w dodatku na bardzo złej murawie sosnowickiego stadionu. Prowadzenie już w drugiej minucie dał gospodarzom eksarkowiec Marcel Ziemann, ale trafieniem w 25 minucie odpowiedział Karol Czubak. Po zmianie stron żadna z drużyn długo nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika, aż wreszcie w końcówce sprawy w swoje ręce wziął nieoceniony Olaf Kobacki, który najpierw przeprowadził akcję zakończoną drugim golem Czubaka, a w doliczonym czasie gry dał się sfaulować w polu karnym, co pozwoliło Michałowi Marcjanikowi strzelić gola z rzutu karnego.

Galeria zdjęć, Foto: arka.gdynia.pl

Wypowiedzi pomeczowe:

Już za dwa tygodnie wielkie derby Trójmiasta. Miejmy nadzieję, że żółto-niebieskim uda się utrzymać tak znakomitą dyspozycję.

Fortuna 1 liga, kolejka15: 

Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 1:3 (1:1)

1:0 Ziemann 2′

1:1 Czubak 25′,

1:2 Czubak 89′,

1:3 Marcjanik 90+5′ k.

Zagłębie: Kos – Jończy, Dalić, Ziemann (90′ Wrzesiński) – Ryndak (73′ Camara), Bonecki, Guezen, Rozwandowicz – Valencia, Zielonka (73′ Bębenek) – Biliński (82′ Fabry).

Trener: Artur Derbin

Arka: Lenarcik – Lipkowski, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Milewski, Gol (86′ Bednarski) – Skóra (69′ Borecki), Adamczyk (90+2′ Azacki), Kobacki – Czubak.

Trener: Wojciech Łobodziński

Żóła kartka: Biliński, Jończy (Zagłębie) – Gol, Marcjanik (Arka)

Sędzia: Łukasz Szczech (Kobyłka); VAR: Marcin Kochanek (Opole)