Trefl Gdańsk po raz pierwszy w tym sezonie PlusLigi zagrał przed własną publicznością. W czwartej kolejce rozgrywek gdańszczanie podjęli w ERGO ARENIE drużynę KGHM Cuprum Lubin. W tym meczu „gdańskim lwom” z trybun hali na granicy Gdańska i Sopotu kibicowało 3800 kibiców! Świetna atmosfera i głośny doping poniosły zawodników Trefla Gdańsk do zwycięstwa 3:0.

Trefl Gdańsk rozpoczął spotkanie w składzie: Mikołaj Sawicki, Jan Martinez Franchi, Kewin Sasak, Kamil Droszyński, Karol Urbanowicz, Patryk Niemiec, a na libero Voitto Koykka. Gra początkowo toczyła się punkt po punkcie. Po ataku Jana Martineza Franchi gdańszczanie wyszli na prowadzenie, które skrupulatnie powiększali. Po chwili goście odrobili straty i zaczęli prowadzić. Po zagrywce Karola Urbanowicza, która sprawiła problem lubinianom, Kewin Sasak zaatakował z przechodzącej piłki i ponownie prowadzenie objęli gdańszczanie. Chociaż gra znów zaczęła toczyć się punkt za punkt, to pod koniec seta „gdańskie lwy” mocno pokazały pazur i doprowadziły tę odsłonę do końca.

Drugi set rozpoczęli rywale, ale gdańszczanie bardzo szybko odskoczyli na 4 punktowe prowadzenie i trzymali bezpieczną przewagę. W pewnym momencie tablica wyników wskazywała 12:6. Prowadzenie punktowe rosło i wyglądało na to, że „gdańskie lwy” nie miały w planach wypuścić tej partii meczu z rąk. Lubinianie walczyli, odrobili kilka punktów, ale nie było szans na dogonienie gospodarzy. Trefl Gdańsk w drugim secie rozgromił lubinian 25:15.

Początkowo mogło się wydawać, że trzecia odsłona meczu będzie przypominać poprzednią. Tym razem jednak lubinianie nie poddali się tak łatwo i gonili wynik. Gra znów toczyła się punkt za punkt. Raz jedna drużyna wychodziła na prowadzenie, raz druga. W końcówce nie zabrakło emocji. Ważył się każdy punkt. Wiadomym było, że ten set zakończy się na przewagi. Piłkę do gry wprowadził Patryk Niemiec, którego zagrywkę z problemami przyjęli zawodnicy z Lubina. Jake Hanes zaatakował, jednak piłka nie obiła się o blok zawodników z Gdańska. Tym samym „gdańskie lwy” wygrały tę partię 26:24 i w całym meczu zwyciężyły 3:0.

MVP spotkania został wybrany Kamil Droszyński.

Galeria zdjęć, Foto: plusliga.pl, 058 Sport

Kolejny mecz w ERGO ARENIE już w sobotę, 18 listopada o 17:30! Tego dnia Trefl Gdańsk zmierzy się z Projektem Warszawa. Bilety czekają na www.gdanskielwy.pl

PLUS Liga, kolejka 4:

Trefl Gdańsk – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:15, 26:24)

Statystyki