Kiedy?: Sobota, 4 listopada, godz. 17.30

Gdzie?: Hala ERGO Arena, Gdańsk, Plac Dwóch Miast 1

Mecz siatkówki mężczyzn o mistrzostwo PLUS Ligi: Trefl Gdańsk – KGHM Cuprum Lubin

Na to spotkanie czekali wszyscy fani siatkówki i „gdańskich lwów”. W sobotę, 4 listopada w ERGO ARENIE Trefl Gdańsk rozegra pierwszy domowy mecz w sezonie 2023/2024 PlusLigi.

W nowy sezon siatkarskich rozgrywek PlusLigi zawodnicy Trefla Gdańsk weszli z przytupem. Pierwsze trzy mecze gdańszczanie rozegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice, Eneą Czarnymi Radom oraz Barkomem Każany Lwów. Wszystkie te spotkania zespół Trefla zakończył zwycięsko. Przed 4. kolejką „gdańskie lwy” mają na swoim koncie komplet punktów i plasują się na 3. miejscu ligowej tabeli. W pierwszym meczu sezonu MVP został wybrany Kewin Sasak, który zdobył 22 punkty i zanotował 63-procentową skuteczność w ataku. Atakujący Trefla nie ukrywa, że cieszy się z takiego początku nowego sezonu PlusLigi:

 Jesteśmy zadowoleni z tego, jak rozpoczęliśmy ten sezon. Oczywiście trzy mecze, dziewięć punktów bardzo nas cieszą. Po meczu w Katowicach byłem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Najważniejsze, że jako drużyna zagraliśmy bardzo dobrze i w każdym z tych meczów pokazaliśmy charakter. Jeśli były jakieś zmiany, to każdy zawodnik wniósł coś od siebie i pomógł drużynie osiągnąć zwycięstwo – powiedział Kewin Sasak.

Czwarte spotkanie ligowych rozgrywek zawodnicy Trefla Gdańsk rozegrają „w domu”. W najbliższą sobotę gdańszczanie podejmą w ERGO ARENIE ekipę KGHM Cuprum Lubin. W ekipie „miedziowych” zobaczymy dwóch zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Trefla Gdańsk – przyjmującego Wojciecha Ferensa i środkowego Seweryna Lipińskiego, a ponadto, w roli trenera – Pawła Ruska. W zeszłym sezonie zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie i w obu meczach tryumfowali gdańszczanie. Podczas sobotniego spotkania w ERGO ARENIE kibice mogą spodziewać się dobrego, siatkarskiego widowiska. W tym sezonie drużyna KGHM Cuprum Lubin ma dopiero jedną wygraną na swoim koncie, a dwa pozostałe mecze rozstrzygała w zaciętych tie-breakach. Oba zespoły mają ambicje i chęci na wygraną. „Gdańskie lwy” zrobią wszystko, by zwyciężyć i zdobyć kolejne cenne, ligowe punkty.

 Nie mogę doczekać się pierwszego meczu w ERGO ARENIE. Mam nadzieję, że przyjdzie bardzo dużo kibiców, którzy będą nas wspierać w tym spotkaniu. Myślę, że drużyna z Lubina to ciężki przeciwnik. Pokazali na początku sezonu, że walczą w każdym meczu. Nastawiamy się na ciężki bój. Mam nadzieję, że i w tym spotkaniu zdobędziemy maksymalną liczbę punktów – zakończył Kewin Sasak.

Mikołaj Sawicki, który został wybrany MVP meczu z Eneą Czarnymi Radom oraz Barkomem Każany Lwów, również podkreśla, że nie może doczekać się pierwszego domowego meczu:

 Czuję, że to może być ciężki mecz. W tym roku, jak i w zeszłym, liga jest bardzo wyrównana. Trzeba się na każdego przygotować tak samo, spodziewać się najcięższego meczu. Już nie mogę się doczekać. Tutaj, w ERGO ARENIE, zawsze jest pełno kibiców, którzy głośna nas wspierają. Ta atmosfera tutaj przy tak dużych i pełnych trybunach jest bardzo fajna i bardzo dobrze się tutaj gra – powiedział Mikołaj Sawicki.

Pierwszy gwizdek sobotniego meczu rozbrzmi o godz. 17:30. Poza siatkarskim widowiskiem na kibiców jak zawsze czekać będą także inne atrakcje. Podczas przerw meczu czekają bajkowe konkursy oraz konkurs przygotowany z kręgielnią U7. Z boku boiska młodzi fani siatkówki mogą szaleć na dmuchańcu w kształcie bursztynowej Polsat Plus Areny Gdańsk, bawić się w kąciku zabaw Trefla i zagrać w koszykówkę na mini-boisku. Po trybunach krążyć będą maskotki – Treflik i Airnest z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Ponadto dostępny będzie Sklep Kibica, w którym każdy fan „gdańskich lwów” znajdzie coś dla siebie.

Bilety do nabycia na www.gdanskielwy.pl

Zapraszamy!