Stadion Miejski w Rzeszowie stał się w tym sezonie jednym z najbardziej ulubionych obiektów dla piłkarzy Arki. Po raz drugi tam zagrała i po raz drugi wywiozła stamtąd trzy punkty. Pierwszy raz pokonała Stal Rzeszów, a teraz okazała się także lepsza od Resovii. Wygraną 2:1 nad gospodarzami dały trafienia Sebastiana Milewskiego i Olafa Kobackiego. O wyjątkowym pechu może mówić Karol Czubak, który próbował wielokrotnie podczas tego meczu wpisać się na listę strzelców, bez skutku. A gdy wreszcie snajperowi z Gdyni to się udało, sędziowie dopatrzyli się spalonego, chociaż w powtórce widać, że będący na tej pozycji Kobacki otrzymał podanie od… zawodnika Resovii. Na szczęście dwa trafienia wystarczyły, by gdynianie odnieśli kolejne zwycięstwo. Po tej kolejce Arka wdrapała się na „pudło”. Zespół Wojciecha Łobodzińskiego wyprzedzają już tylko Odra Opole i GKS Tychy. Strata do lidera wynosi już zaledwie 4 oczka.

Już za tydzień na drodze po piąte kolejne zwycięstwo stanie Podbeskidzie Bielsko-Biała, team, który mocno rozczarowuje w tym sezonie, ale w piątek pokonał u siebie Wisłę Kraków, więc z pewnością mocno podbudowany mentalnie.

Galeria zdjęć, Foto: arka.gdynia.pl

Fortuna 1 liga, kolejka 13: 

Resovia – Arka Gdynia 1:2 (1:1)

0:1 Milewski 18′,

1:1 Ciepiela 26′,

1:2 Kobacki 50′

Resovia: Gliwa – Zastavny, Osyra, Chuchro, Adamski (12′ Tomal) – Ciepiela (63′ Górski), Kanach, Łyszczarz (73′ Urynowicz) – Mikulec (73′ Wasiluk), Mazek (63′ Eizenchart) – Ibe-Torti.

Trener: Mirosław Hajdo

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Borecki, Milewski (84′ Bednarski) – Adamczyk, Skóra (78′ Predenkiewicz), Kobacki (78′ Lipkowski) – Czubak (90+3′ Wilczyński).

Trener: Wojciech Łobodziński

Żółta kartka: Adamski, Chuchro (Resovia) – Milewski, Dobrotka (Arka)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec); VAR: Wojciech Myć (Lublin)