W ubiegłym sezonie mecze na własnym boisku były dla Arki przekleństwem. Wszystko wskazuje na to, że ta klątwa jest już historią. W meczu ze Zniczem Pruszków arkowcy odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo na własnym obiekcie. Pierwszy do siatki przyjezdnych trafił Janusz Gol cztery minuty przed przerwą, a wynik na 2:0 ustalił Przemysław Stolc w 70 minucie spotkania. 

Arka dominowała niemal przez 90 minut. Gdynianie oddali 17 strzałów na bramkę gości, z których 11 trafiało w światło bramki (goście 9/4).

To było kolejne bardzo dobre spotkanie Arki, co pokazało, że przerwa reprezentacyjna absolutnie nie wpłynęła w żaden niepożądany sposób na dyspozycję gdyńskich piłkarzy. Czwarte zwycięstwo z rzędu na własnym obiekcie, również czwarte z rzędu (licząc mecz pucharowy w Legnicy) z czystym kontem po stronie strat. Arka jest absolutnie na fali i oby płynęła na niej jak najdłużej!

Galeria zdjęć, Foto: arka.gdynia.pl/Wojciech Szymański

W najbliższej kolejce formę żółto-niebieskich sprawdzi Resovia.

Wypowiedzi pomeczowe:

Fortuna 1 liga, kolejka12: 

Arka Gdynia – Znicz Pruszków 2:0 (1:0)

1:0 Gol 41′,

2:0 Stolc 70′

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Gol (78′ Borecki), Milewski – Adamczyk (87′ Szymański), Skóra (73′ Lipkowski), Kobacki (78′ Capanni) – Czubak (87′ Wilczyński).

Trener: Wojciech Łobodziński.

Znicz: Mleczko – Yukhymovych, Kendzia, Tkaczuk, Wawszczyk (88′ Flisiuk) – Nagamatsu, Nowak (61′ Wójcicki), Pomorski, Krajewski (73′ Tabara), Proczek (61′ Czarnowski) – Moskwik (61′ Brysiak).

Trener: Mariusz Misiura

Żółta kartka: Kobacki, Gol, Adamczyk (Arka) – Pomorski, Tkaczuk (Znicz)

Sędzia:  Marcin Szczerbowicz (Olsztyn); VAR: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)

Widzów uprawnionych: 1187


Ze Stadionu Miejskiego: Ziemowit BUJKO

Foto: arka.gdynia.pl