Mistrz Polski King Szczecin okazał się za mocny dla koszykarzy Krajowa Grupa Spożywcza Arki. Piorunujący finisz szczecinian w 4 kwarcie sprawił, że gospodarze przegrali ten mecz wyraźnie 84:103.

Początek spotkania trochę lepiej układał się dla gospodarzy, którzy mogli liczyć na Przemysława Żołnierewicza oraz Andrzeja Plutę. Z drugiej strony bardzo aktywny był Zac Cuthbertson. Później do remisu doprowadzali Morris Udeze i Jhonathan Dunn. Świetny fragment zanotowali też Kacper Gordon i Jakub Szumert, a po 10 minutach było 23:21. W drugiej kwarcie trójka Michała Nowakowskiego oznaczała kolejny remis. Krajowa Grupa Spożywcza Arka szybko reagowała na to trafieniami Gordona oraz Kamińskiego. Faulowani gospodarze nieźle wykorzystywali później rzuty wolne i dzięki temu utrzymywali przewagę. Wszystko starał się zmieniać ofensywny Cuthbertson. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wychodził na prowadzenie po kolejnym trafieniu Zaca Cuthbertsona. Mimo kolejnych akcji Przemysława Żołnierewicza i Andrzeja Pluty, to King był teraz stroną z inicjatywą ofensywną. Po trójce Kacpra Borowskiego uciekał na siedem punktów. Po 30 minutach było ostatecznie 59:67. W kolejnej części meczu przyjezdni szybko uciekali nawet na 13 punktów dzięki trafieniom Andrzeja Mazurczaka i Tony’ego Meiera. Od tego momentu całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po trójce Dunna różnica wzrosła do 18 punktów. Starał się jeszcze na to reagować Adrian Bogucki, ale ostatecznie to King zwyciężył 103:84.

Najlepszym graczem gości był Zac Cuthbertson z 26 punktami i 9 zbiórkami. Przemysław Żołnierewicz zdobył dla gospodarzy 18 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.

Galeria zdjęć: Foto: plk.pl/Mariusz Mazurczak/Arka

Liderzy:

Punkty: Przemysław Żołnierewicz 18 – Zac Cuthbertson 26

Zbiórki: Adrian Bogucki 8 – Zac Cuthbertson 9

Asysty: Andrzej Pluta 5 – Andrzej Mazurczak 7

Orlen Basket Liga, etap I, kolejka 5:

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – King Szczecin 84:103 (23:21, 19:20, 17:26, 25:36)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka: Żołnierewicz 18, Kamiński 15, Bogucki 15, Pluta 14, Szumert 7, Gordon 5, Nagel 4, Hrycaniuk 4, Wilczek 2, Marchewka 0, Kenić 0, Czoska 0.

Trener: Wojciech Bychawski.

King: Cuthbertson 26, Woodson 16, Mazurczak 14, Dunn 13, Meier 7, Udeze 7, Borowski 6, Nowakowski 6, Samiec 3, Łabinowicz 3, Żmudzki 2.

Trener: Arkadiusz Miłoszewski

Sędziowie: Dariusz Zapolski, Marcin Koralewski, Marcin Gawron