Na tarczy wracają z Francji koszykarki VBW Arki Gdynia. W pierwszym spotkaniu EuroCup Women grupy L uległy Francuzkom 77:84.

Gdynianki od początku musiały gonić wynik. Przez pierwszą kwartę utrzymały bezpieczny dystans, próbowały przejąć inicjatywę a przez chwilę nawet i remisowały, ale do przerwy to rywalki prowadziły grę, a do szatni schodziły z 9-punktową przewagą.

Francuzki odjechały gdyniankom po zmianie stron. Co prawda jeszcze początkowo gra była wyrównana, ale kluczowe były ostatnie minuty trzeciej kwarty, po której było 72:51. W ostatniej partii zawodniczki Philipa Mestdagha próbowały odwrócić losy spotkania, zdobywając ponad dwukrotnie więcej punktów niż rywalki, niestety straty były zbyt duże, by je odrobić. Udało się jedynie zmniejszyć rozmiar porażki do 7 oczek.

Być może mecz skończyłby się inaczej, gdyby VBW Arka zachowała lepszą skuteczność. Tymczasem ta wyniosła 32 proc. z gry (24/75) przy 51 proc. rywalek (35/68), więc na nic zdało się nawet 8 trafionych „trójek” (30 proc.) przy 4 celnych rzutach z dystansu Francuzek (24 proc.), ani wygrana walka pod tablicami (47 do 40 w zbiórkach).

Słabo zagrały podkoszowe. Laura Miskiniene zdobyła tylko 7, a Kamila Borkowska 4 punkty.

Na wyróżnienie bezspornie zasługuje Rennia Davis która z 24 punktami i 12 zbiórkami zaliczyła double-double.

Liderki:

Punkty: Assitan Kone 16 – Rennia Davis 24

Zbiórki: Assitan Kone 9 – Rennia Davis 12

Asysty: Ana Suarez, Tiffany Clarke po 6 – Rennia Davis, Barbora Wrzesiński po 5

Cały mecz

W drugim meczu grupy L Elfic Fribourg pokonał Emlak Konut 82:71 (27:15, 10:25, 19:13, 26:18)