Wicemistrz Polski nie dał żadnych szans koszykarzom Polskiej Grupy Spożywczej Arki Gdynia i na własnym parkiecie wypunktował gości 88:79

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż Jakub Nizioł i Dusan Miletić sprawiali, że to gospodarze byli minimalnie lepsi. Po późniejszej trójce Hassaniego Gravetta uciekali na sześć punktów. Dość szybko odpowiadał na to jednak Kacper Gordon, a po trójce w kontrze Andrzeja Pluty to Krajowa Grupa Spożywcza Arka wychodziła na prowadzenie. Ostatecznie po zagraniu Przemysława Żołnierewicza po 10 minutach było 20:23. Kolejne rzuty z dystansu Pluty i Żołnierewicza utrzymywały przewagę gdynian w drugiej kwarcie. Zmieniali to dopiero po chwili Nizioł wraz z Gravettem. Spotkanie cały czas było wyrównane, ale ostatecznie dzięki trójce Mileticia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:35.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Olivera Vidina utrzymywał przewagę, w czym pomagały kolejne akcje Dusana Mileticia oraz Sauliusa Kulvietisa. Z drugiej strony trójkami odpowiadał na to Andrzej Pluta. Po zagraniu Jakuba Szumerta przyjezdnym brakowały do remisu tylko dwa punkty. Po chwili sytuację na korzyść tej ekipy zmieniali Kacper Gordon i Maksymilian Wilczek! Po 30 minutach było więc 60:62. Na początku kolejnej części meczu WKS Śląsk zanotował serię 8:0, a wsadami popisali się Przemysław Żołnierewicz i Daniel Gołębiowski. Ekipa trenera Wojciecha Bychawskiego nie dawała za wygraną, a po kolejnej akcji Gordona zbliżyła się na zaledwie punkt. W kluczowych momentach nie zawiedli jednak Miletić i Kulvietis, a WKS Śląsk zwyciężył 88:79.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Dusan Miletić z 31 punktami i 6 zbiórkami. Adrian Bogucki zdobył dla gości 26 punktów i 9 zbiórek.

Liderzy:

Punkty: Dusan Miletić 31 – Adrian Bogucki 26

Zbiórki: Dusan Miletić, Saulius Kulvietis, Jakub Nizioł po 6 – Adrian Bogucki, Andrzej Pluta po 9

Asysty: Jawun Evans 9 – Przemysław Żołnierewicz 7

Orlen Basket Liga, etap I, kolejka 3:

WKS Śląsk Wrocław – Polska Grupa Spożywcza Arka Gdynia 88:79 (20:23, 21:12,19:27, 28:17)

WKS Śląsk Wrocław: Miletić 31, Nizioł 15, Gołębiowski 12, Kulvietis 11, Evans 9, Gravett 8, Parakhouski 2, Zębski 0, Adamczak 0, Piśla 0.

Trener: Oliver Vidin

Polska Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Bogucki 26, Pluta 18, Gordon 10, Żołnierewicz 9, Kamiński 7, Wilczek 5, Kenić 2, Szumert 2, Marchewka 0, Hrycaniuk 0.

Trener: Wojciech Bychawski

Sędziowie: Michał Proc, Marcin Koralewski, Paweł Pacek