Suzuki Arka Gdynia, występująca po raz ostatni pod tą nazwą, w pierwszym spotkaniu drugiej kolejki ORLEN Basket Ligi uległa na własnym parkiecie PGE Spójni Stargard 86:96.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli przyjezdni. Po kolejnych akcjach Devona Danielsa, Aleksandara Langovicia oraz Karola Gruszeckiego byli już lepsi o dziewięć punktów. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Bena Simonsa stargardzianie uciekali jeszcze bardziej. Adam Hrycaniuk i Przemysław Żołnierewicz starali się na to reagować, ale po akcji 2+1 Dominika Grudzińskiego po 10 minutach było 20:32.

W drugiej kwarcie zarówno Kacper Gordon, jak i Andrzej Pluta poprawiali sytuację Suzuki Arki. Po zagraniu 2+1 Grzegorza Kamińskiego przegrywali już tylko trzema punktami. PGE Spójnia nie pozwalała na nic więcej, a aktywność w ataku potwierdzali Gruszecki i Wes Gordon. Po kolejnym rzucie tego ostatniego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:60.

Trzecia kwarta była dość wyrównana, co działało cały czas na korzyść zespołu trenera Sebastiana Machowskiego. Po późniejszych dwóch akcjach Gruszeckiego uciekał on nawet na 18 punktów! Gdynianie nie byli w stanie tego odrobić, a przyjezdni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po zagraniach Marka Mboya Kotieno po 30 minutach było 60:80.

Ostatnia część meczu już tak naprawdę niczego nie zmieniała. Pojedyncze akcje Kacpra Gordona nie były w stanie zagrozić przeciwnikom. Dopiero późniejsze zagrania Adriana Boguckiego zmniejszyły straty do 10 punktów. Na więcej już nie wystarczyła czasu i skuteczności. PGE Spójnia zwyciężyła 96:86.

Najlepszym graczem gości był Devon Daniels z 21 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz z 17 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami.

Od następnego spotkania gdynianie grać będą już pod nowym szyldem, gdyż zmienił się sponsot tytularny, którym została Polska Grupa Spożywcza.

Galeria zdjęć:

Liderzy:

Punkty: Przemysław Żołnierewicz 17 – Devon Daniels 21

Zbiórki: Przemysław Żołnierewicz 6 – Wesley Gordon 7

Asysty: Andrzej Pluta 5 – Wesley Gordon 6

ORLEN Basket Liga, etap I, kolejka 2:

Suzuki Arka Gdynia – PGE Spójnia Stargard 86:96 (20:32, 27:28, 13:20, 26:16)

Suzuki Arka: Żołnierewicz 17, Bogucki 14, Pluta 13, Hrycaniuk 11, Kamiński 10, K. Gordon 9, Wilczek 8, Szumert 4, Marchewka 0.

Trener: Wojciech Bychawski

PGE Spójnia: Daniels 21, Gruszecki 15, Langovic 12, W. Gordon 11,Brown 10, Brenk 10, Simons 5, Grudziński 5, Mboya Kotieno 4, Kowalczyk 3.

Trener: Sebastian Machowski

Sędziowie: Dariusz Zapolski, Łukasz Andrzejewski, Adam Krzemień