Na przestrzeni kilku dni Arka Gdynia dwukrotnie spotkała się z Miedzią Legnica i ponownie okazała się lepsza! Po zwycięstwie ligowym na własnych śmieciach żółto-niebiescy udali się na Dolny Śląsk, aby zmierzyć się z tym rywalem w ramach 1 rundy spotkań o Puchar Polski i tym razem wygrali 2:0. Mecz ustawił pierwszy gol dla gdynian, którego zdobył już w pierwszej minucie Kacper Skóra strzałem z rzutu wolnego. Szybko stracony gol zdeprymował gospodarzy, którzy [pierwszą składna akcję przeprowadzili dopiero w 19 minucie. Gdy wydawało się, że miejscowi wreszcie pozbierali się drugie trafienie w 26 minucie zadał im Hubert Adamczyk.

Całą drugą połowę Arka musiała grać w osłabieniu, bo w 45 minucie czerwoną kartkę obejrzał Ołeksandr Azacki. Pomimo szalonych ataków gospodarzy, którzy łącznie oddali 23 strzały na bramkę Arki, w tym 9 celnych (!) wynik się nie zmienił i z awansu do następnej rundy Pucharu Polski cieszyli się przyjezdni. Losowanie par 1/16 odbędzie się w piątek o godz.12.00.

Galeria zdjęć, Foto: arka.gdynia.pl

Wypowiedzi pomeczowe:

Puchar Polski 1/32 finału:

Miedź Legnica – Arka Gdynia 0:2 (0:2)

0:1 Skóra 1′,

0:2 Adamczyk 26′

Miedź: Mądrzyk – Hoogenhout, Mijusković, Zalewski, Kostka, Lehaire (46′ Tront), Salvador, Aguado (83′ Pierzak), Drzazga (57′ Drygas), Mansfeld (69′ Stanclik), Agbor (57′ Michalik).

Trener: Radosław Bella

Arka: Chudy – Stolc (46′ Lipkowski), Dobrotka, Marcjanik, Azacki – Adamczyk, Borecki, Bednarski (46′ Gojny) – Skóra (66′ Predenkiewicz), Kobacki (66′ Milewski) – Wilczyński (78′ Czubak).

Trener: Wojciech Łobodziński

Żółta kartka: Agbor, Zalewski, Hoogenhout (Miedź) – Bednarski, Wilczyński, Milewski (Arka)

Czerwona kartka: Azacki (45+1′ za faul)

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)

Widzów: 3072