Jeżeli nie wykorzystuje się doskonałych sytuacji, stałych fragmentów gry to trudno marzyć o sukcesie, tym bardziej na boisku rywala. Takiego rywala. Wisła bezlitośnie obnażyła wszystkie braki gości i wypunktowała gdynian, jak doświadczony bokser, zdobywając pięć goli. Hat tricka ustrzelił Angel Rodado. Dla Arki jedyne trafienie zanotował Karol Czubak. Trener Radosław Sobolewski mógł odetchnąć z ulgą, gdyż stawką tego meczu był m.in. jego fotel.

Dwa kolejne zwycięstwa przysłoniły nieco obraz gdyńskiego zespołu, w którym cały czas dzieje się źle. Zawodnicy trenera Wojciecha Łobodzińskiego, który znów nie mógł zasiąść na ławce rezerwowych (drużynę z ławki prowadził Tomasz Grzegorczyk), nie grają tak, jak się tego od nich oczekuje. Zmiany, których dokonano przed sezonem okazały się, delikatnie mówiąc, nietrafione. Widać to zwłaszcza w formacji defensywnej, która wykazuje brak zrozumienia, popełnia mnóstwo błędów. Rozczarowuje w bramce Martin Chudy. Żółto-niebiescy w sześciu meczach stracili już 12 goli, co daje średnią dwie bramki stracone na mecz. Jeśli ten wskaźnik nie zmieni się radykalnie, to marzenia o Ekstraklasie trzeba będzie odłożyć o kolejny sezon.

Przed arkowcami teraz wizyta w Opolu. Tamtejsza Odra ma również awansowe ambicje, co udowadnia na boisku. Arkę wyprzedza o 5 punktów, a bramek traci zdecydowanie mniej. Karolem Czubakiem interesują się kluby spoza Polski. Należy przypuszczać, że jeśli otrzyma korzystną ofertę to ekipa Łobodzińskiego zostanie bez klasowego napastnika. A wtedy o gole będzie jeszcze trudniej.

Galeria zdjęć, Foto: arka.gdynia.pl

Wypowiedzi pomeczowe:

Fortuna 1 liga, kolejka 6: 

Wisła Kraków – Arka Gdynia 5:1 (2:1)

1:0 Rodado 5′,

1:1 Czubak 10′,

2:1 Rodado 36′,

3:1 Goku 73′,

4:1 Rodado 84′,

5:1 Olejarka 90+5′

Wisła: Raton – Szot (79′ Jaroch), Colley, Uryga, Satrustegui (76′ Junca), Goku (88′ Olejarka), Carbo (66′ Basha), Duda, Baena (79′ Villar), Rodado, Alfaro.

Trener: Radosław Sobolewski

Arka: Chudy – Stolc, Marcjanik, Azacki, Lipkowski, Bednarski (82′ Borecki), Milewski, Gojny (69′ Predenkiewicz), Adamczyk (61′ Skóra), Kobacki (82′ Sawicki), Czubak.

Trener: Wojciech Łobodziński 

Żółta kartka: Goku, Colley (Wisła) – Gojny, Azacki, Czubak (Arka)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom); VAR: Piotr Urban (Warszawa)