W starciu zespołów, które w trzech pierwszych meczach sezonu nie zdołały sięgnąć po komplet punktów, lepsza okazała się Arka. Podopieczni trenera Łobodzińskiego wymienili się ze Stalą ciosami w pierwszej połowie, z której żółto-niebiescy wyszli zwycięsko 3:2. Po zmianie stron już żadne bramki nie padły, dlatego mogliśmy ucieszyć się z pierwszego zwycięstwa w obecnej kampanii. Bohaterem gości był Hubert Adamczyk, który zanotował bramkę oraz dwie asysty.

Arka wreszcie zdobyła komplet punktów, choć wygrana nie przyszła łatwo. Miejmy nadzieję, że po tym zwycięstwie przyjdą kolejne. Najbliższa szansa już w przyszłej kolejce w Gdyni. W Gdyni żółto-niebiescy podejmą lidera, GKS Tychy, którego w ubiegłym sezonie rozjechali 5:0.

Galeria zdjęć, Foto: arka.gdynia.pl

Wypowiedzi pomeczowe:

Fortuna 1 liga, kolejka 4: 

Stal Rzeszów – Arka Gdynia 2:3 (2:3)

0:1 Adamczyk 9′,

1:1 Poczobut 31 k.,

1:2 Czubak 38′,

2:2 Poczobut 45′ k.,

2:3 Kobacki 45+6′

Stal: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Góra, Oleksy (20′ Wachowiak), Poczobut, Danielewicz, Manolo (74′ Mazur), Kłos (60′ Łyczko), Prokić (74′ Diaz), Sadłocha (60′ Jaworskij).

Trener: Marek Zub

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Azacki, Predenkiewicz (54′ Gojny), Bednarski (83′ Borecki), Milewski, Lipkowski , Adamczyk (64′ Capanni), Kobacki (64′ Skóra), Czubak (84′ Sawicki).

Trener: Wojciech Łobodziński

Żółta kartka: Jaworskij (Stal) – Lenarcik, Skóra (Arka)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec); VAR: Jacek Małyszek (Lublin)