Miało być pierwsze zwycięstwo, bo do Gdyni zawitał beniaminek z Warszawy, tymczasem arkowców spotkało potężne rozczarowanie. Po meczu pełnym nieoczekiwanych sytuacji, rykoszetów, przypadkowych bramek i zwieńczonego czerwoną kartką dla Michała Marcjanika Arka uległa Polonii 2:3. Marcjanik zresztą okazał się największym pechowcem tego spotkania. To po jego nodze przetoczyła się piłka myląc Chudego przy pierwszym golu dla gości. Po jego faulu, za który obejrzał pierwszy żółty kartonik, Polonia wykonywała rzut wolny, a piłka po strzale Bajdura kompletnie zmyliła gdyńskiego golkipera, odbijając się od karku… oczywiście Marcjanika. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Michał sfaulował zawodnika Polonii, za co po raz drugi sędzia pokazał mu żółtko, które po chwili przybrało barwę czerwieni. Na osłodę pięć minut wcześniej głową uderzył piłkę (zdjęcie górne), która po plecach Marcińca trafiła do siatki.

Galeria zdjęć, Foto: arka.gdynia.pl

Wypowiedzi pomeczowe:

Fortuna 1 liga, kolejka 3:  

Arka Gdynia – Polonia Warszawa 2:3 (1:2)

0:1 Fadecki 25′

1:1 Czubak 28′

1:2 Bajdur 45+1′

1:3 Kołodziejski 74′

2:3 Marcjanik 85′

Arka: Chudy – Stolc, Marcjanik, Lipkowski, Predenkiewicz, Bednarski (64’ Borecki), Milewski, Gojny (88’ Gojny), Skóra (64’ Adamczyk), Kobacki (82’ Sawicki), Czubak.

Trener: Wojciech Łobodziński

Polonia: Kuchta – Kowalski-Haberek, Grudniewski, Michalski (74’ Kołodziejski), Fadecki (75’ Tomczyk), Marciniec, J. Piątek (75’ Koton), Biedrzycki, Michalski, Bajdur (64’ Bajdur), Kobusiński.

Trener: Rafał Smalec

Żółta kartka: Marcjanik 2x, Kobacki Milewski (Arka) – Kuchta, Biedrzycki, Tomczyk, Kluska.

Czerwona kartka: Marcjanik 90’ (druga żółta)

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok); VAR: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 1745 uprawnionych (1263 obecnych)


Ze Stadionu Miejskiego: Ziemowit BUJKO

Foto: arka.gdynia.pl, Tomasz Duc