Legia Warszawa pewnie pokonała Suzuki Arkę Gdynia 90:61 w czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Zespół z Warszawy świetnie wszedł w to spotkanie – po trafieniach Kyle’a Vinalesa i Travisa Lesliego prowadził 8:0. Później różnica wzrosła nawet do 11 punktów po zagraniach tych samych graczy. James Florence i Adrian Bogucki starali się poprawiać sytuację gości, ale nie było to łatwe. Trafienie Grzegorza Kamińskiego ustaliło wynik po 10 minutach na 27:14.

Dzięki trójkom Dariusza Wyki i Łukasza Koszarka w drugiej kwarcie gospodarze uciekali aż na 21 punktów. Goście nie potrafili odpowiedzieć podobnymi rzutami, a to oznaczało, że Legia kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Mimo zmniejszenia strat przez Florence’a i Fennera, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:29.

Aric Holman i Dariusz Wyka utrzymywali dobry wynik gospodarzy na początku trzeciej kwarty. Późniejsze akcje duetu Kyle Vinales – Travis Leslie oznaczały aż 25 punktów różnicy. James Florence dwoił się i troił, ale jego trafienia nie wystarczyły do nawiązania rywalizacji. Dzięki wsadom Lesliego po 30 minutach było już 73:44.

Ostatnia kwarta już niczego nie mogła zmienić – ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego ciągle prezentowała dobry poziom, a niezły mecz rozgrywał też Geoffrey Groselle. Suzuki Arka już do samego końca nie była w stanie realnie odrabiać strat. Ostatecznie Legia zwyciężyła aż 90:61.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Travis Leslie z 23 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gości wyróżniał się James Florence – zdobył 15 punktów i 4 zbiórki.