Zawody Enea IRONMAN Gdynia zajęły 3. miejsce na świecie pod względem ogólnej oceny imprezy w rankingu imprez IRONMAN za sezon 2022 IRONMAN Athletes’ Choice Awards 2022. Stworzony on został na podstawie wystandaryzowanej ankiety przeprowadzonej wśród tysięcy uczestników zawodów IRONMAN z całego świata.

Gdynia znalazła się też na podium w kilku innych kategoriach. Doceniono przede wszystkim etap pływacki – tutaj gdyńskie zawody zajęły 1. miejsce na świecie wśród imprez IRONMAN 70.3 oraz 3. pozycję wśród wyścigów na pełnym dystansie IRONMAN. Co więcej, trasa biegowa Enea IRONMAN Gdynia została oceniona jako druga najlepsza na świecie.

– Dla nas to ogromne wyróżnienie i potwierdzenie jakości naszej pracy. Enea IRONMAN Gdynia to sportowa wizytówka miasta, która promuje Gdynię na całym świecie. Co roku przyjeżdżają do nas triathloniści z kilkudziesięciu różnych krajów, a impreza zbiera świetne oceny. Ta nagroda jest potwierdzeniem, że pod względem organizacyjnym należymy do ścisłej światowej czołówki. Duża w tym zasługa nie tylko całego zespołu, ale i wolontariuszy oraz mieszkańców miasta, którzy tworzą niezwykłą atmosferę tego wydarzenia – komentuje Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland.

Wszystkie wyniki i więcej informacji o zwycięzcach IRONMAN Athletes’ Choice Awards 2022 można znaleźć TUTAJ.

***

The IRONMAN Group, właściciel marek IRONMAN, IRONMAN 70.3 oraz 5150 Triathlon Series, to największy operator masowych imprez sportowych na świecie, obsługujący rocznie ponad 1 mln uczestników imprez ze swojego globalnego portfolio. W 2023 roku w Polsce odbędzie się 6 wyścigów pod szyldem IRONMAN:

– Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 11 czerwca 2023;

– Citi Handlowy 5150 Warsaw – 11 czerwca 2023;

– Enea IRONMAN Gdynia – 6 sierpnia 2023;

– Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 6 sierpnia 2023;

– Enea IRONMAN 70.3 Poznań – 3 września 2023;

– Enea 5150 Poznań – 3 września 2023.

Więcej informacji można znaleźć na: www.ironmangdynia.plwww.ironmanwarsaw.com  oraz www.ironmanpoznan.pl.


Źródło i foto: sportevolution.pl