Pomimo tego, że przez ponad 35 minut Arka grała w Opolu z przewagą jednego zawodnika, nie potrafiła przechylić szli na swoją stronę i zdobyć trzech punktów.

W Opolu gdynianie mieli się zrehabilitować za porażkę przy Olimpijskiej z Górnikiem Łęczna.

Z Górnikiem w składzie Arki zabrakło Karola Czubaka i ta strata okazała się aż nadto odczuwalna. W Opolu natomiast Arka wystąpiła bez Janusza Gola, który obejrzał już osiem żółtych kartek w bieżących rozgrywkach. W jego miejsce do gry trener Hermes desygnował Adriana Purzyckiego. Nieudana pierwsza połowa w wykonaniu gdynian spowodowała, że w drugiej zespół trenera Hermesa musiał w drugiej gonić wynik. Udało się szybko zdobyć bramkę wyrównującą, a od 55 minuty żółto-niebiescy grali z przewagą jednego zawodnika. Nic to jednak ostatecznie nie dało i w meczu z walczącą o utrzymanie w Fortunie 1 Lidze Odrą musieli zadowolić się jednym punktem. Arka zajmuje w tabeli szóstą lokatę, ostatnią premiowaną udziałem w barażach. Czuje jednak na plecach oddech Podbeskidzia i Chrobrego.

Galeria zdjęć, Foto: arka.gdynia.pl

Liczby meczu:

5 – Piątą bramkę w sezonie zdobył Hubert Adamczyk, skutecznie wykonując rzut karny

10 – Tyle żółtych kartek pokazał w tym meczu sędzia, po 5 dla każdej z drużyn, przy czym Kędziora obejrzał ją dwukrotnie). Tyle strzałów oddali piłkarze Arki w tym spotkaniu. Ale tylko 3 z nich były celne

Kluczowe minuty:

2 – Galan dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Arki, a tam najwyżej wyskoczył Kędziora, oddał strzał głową, a Kajzer musiał wykazać się swoimi umiejętnościami, żeby uchronić swój zespół przed stratą gola.

31 – Rzut rożny wywalczyła Odra. Z narożnika dośrodkował Galan, a Marcjanikowi urwał się z krycia Mateusz Kamiński i z bliska skierował piłkę do bramki. 1:0!

46 – W przerwie trener Hermes sięgnął po dwóch zmienników. Capanniego i Tomala zastąpili Adamczyk i Rymaniak.

50 – Kontrę gdynian wyprowadził Adamczyk, zagrał do Haydary’ego, a ten dostrzegł w polu karnym Skórę i do niego skierował piłkę. Skóra kapitalnie się z nią zabrał, a Kędziora uciekł się do faulu. Rzut karny!

52 – Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adamczyk i precyzyjnym strzałem przy słupku dał Arce pierwszego gola w tym meczu. 1:1!

53 – W przeciągu 60 sekund dwie okazje na bramkę miał Czapliński – najpierw pomylił się z 18 metrów, a chwilę później już tylko z metrów dwunastu.

55 – Kędziora znów nie upilnował Skóry i ponownie sfaulował młodzieżowca Arki, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i został zmuszony do opuszczenia placu gry.

74 – dośrodkowanie Golana o mały włos nie zaskoczyło Kajzera, bo piłka nie zmierzała w kierunku zawodników z Opola, tylko pod poprzeczkę bramki. Golkiper Arki jednak przerzucił piłkę ponad bramką. 

79 – Rzut rożny z prawej strony wykonał Skóra, a piłka dotarła pod nogi Purzyckiego, ale ten jednak kopnął piłkę ponad bramkę.

80 – Karol Czubak zabrał się z piłką w pole karne, ale na linii pola karnego, w momencie gdy oddawał strzał, trącił go Pikk. Arbiter jednak nie zdecydował się na przyznanie Arce drugiej jedenastki w tym meczu.

86 – Wymarzoną sytuację miał Skóra. Po dośrodkowaniu Adamczyka z prawej strony, piłkę zgrał głową na piąty metr Czubak. Skóra mógł, a nawet powinien w tej sytuacji dać Arce prowadzenie, ale nie trafił z pięciu metrów!

90 – Jeszcze lepszą okazję miał Czubak. Przejął piłkę Żebrowski, pognał z nią na połowę gospodarzy i idealnie obsłużył podaniem wbiegającego w pole karne Czubaka. Ten miał przed sobą tylko Halucha i trafił wprost w bramkarza Odry!

Fortuna 1 liga, kolejka 24: 

Odra Opole – Arka Gdynia 1:1 (1:0)

1:0 M.Kamiński 31′

1:1 Adamczyk 52′ k.

Odra: Haluch – Pingot, M.Kamiński, Kędziora, Pikk, W.Kamiński, Niziołek, Spychała, Galan, Czapliński, Mikinić (71′ Nowak).

Trener: Adam Nocoń

Arka: Kajzer – Tomal (46′ Rymaniak), Marcjanik, Azacki, Gojny, Milewski (57′ Bednarski), Purzycki, Haydary (76′ Żebrowski), Capanni (46′ Adamczyk), Skóra, Czubak.

Trener: Hermes

Żółta kartka: Spychała, Czapliński, Kędziora (2x), Haluch (Odra) – Milewski, Marcjanik, Capanni, Adamczyk, Purzycki (Arka).

Czerwona kartka: Kędziora (55′ druga żółta)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom) ; VAR: Tomasz Wajda (Zywiec)


Źródło i foto: arka.gdynia.pl