W niedzielne popołudnie Trefl Gdańsk mierzył się w ERGO ARENIE z PSG Stalą Nysa. Przy głośnym wsparciu 3200 kibiców gdańszczanie pokonali Stal 3:0, a już po dwóch wygranych setach i zdobyciu jednego punktu zagwarantowali sobie miejsce w fazie play-off! MVP spotkania wybrany został Bartłomiej Bołądź, zdobywca 14 punktów, i tym samym otrzymał już siódmą statuetkę w tym sezonie. Teraz przed Treflem dwa mecze wyjazdowe (do Katowic i Rzeszowa), a w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Trefl podejmie w ERGO ARENIE w niedzielę 2 kwietnia Projekt Warszawa.

Wypowiedzi pomeczowe:

Lukas Kampa: Po tym meczu można powiedzieć, że mieliśmy wszystko pod kontrolą, po ostatnim gwizdku miałem jeszcze nawet siłę zagrać z dziećmi. W moim odczuciu kolejny raz pokazaliśmy, że w domu chcemy wygrać i że tutaj ciężko się gra naszym przeciwnikom. W całym sezonie do tej pory przegraliśmy w domu tylko trzy mecze, jesteśmy w ERGO ARENIE, ze wsparciem naszych kibiców, bardzo silni. Pierwszy cel, czyli awans do fazy play-off, mamy już spełniony, ale teraz przed nami jeszcze trzy mecze w rundzie zasadniczej i walczymy w każdym z nich o pełną pulę. Znowu dobrze gramy, jesteśmy pewni siebie i chcemy to jeszcze co najmniej trzy razy pokazać.

Karol Urbanowicz: Wynik 3:0 na papierze może wyglądać na pewne zwycięstwo, ale w takich meczach, jak się ma wynik trochę z przodu, początki setów są na naszą korzyść, to trzeba być skupionym na pracy, którą się wykonuje na boisku i to dzisiaj zadziałało, byliśmy cały czas konsekwentni, taktyka była cały czas realizowana i dzięki temu tak wyglądało to spotkanie.

Galeria zdjęć, Foto: Piotr Sukiennicki

PLUS Liga, kolejka 27:

Trefl Gdańsk – PSG Stal Nysa 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)

Trefl Gdańsk: Niemiec 5, Bołądź 14, Kampa 2, Urbanowicz 6, Sawicki 11, Zhang 10, Perry (libero) oraz Martinez, Droszyński

Trener: Ivan Juricić

PSG Stal Nysa: El Graoui 9, Kramczyński 1, Gierżot 3, Ben Tara 16, Zhukouski, Abramowicz 3, Dembiec (libero) oraz Buszek, Jankowski, Miyaura, Kwasowski 3, Szczurek

Trener: Daniel Pliński

Sędziowie: Agnieszka Michlic – Andrzej Myszkowski

MVP: Bartłomiej Bołądź

Widzów: 3200


Z ERGO Areny: Ziemowit BUJKO

Foto: Piotr Sukiennicki