Po ciężkim i długim meczu siatkarze Trefla Gdańsk wygrali w Krakowie z reprezentantem Ukrainy w PLUS Lidze – Barkomem Każany Lwów.

Trefl Gdańsk rundę rewanżową PlusLigi rozpoczął od dalekiego wyjazdu, bowiem Barkom Każany Lwów rozgrywa swoje domowe spotkania w Krakowie.

Gdańszczanie świetnie otworzyli spotkanie czteropunktowym prowadzeniem i do końca inauguracyjnej partii utrzymywali kilkupunktową przewagę, pewnie wygrywając ją do 19.

Druga odsłona niedzielnego starcia miała bardziej wyrównany charakter, ale Trefl nadal mógł liczyć na skuteczność w ataku Bartka Bołądzia, czy świetne obrony Luke’a Perry’ego. Po zwycięstwie do 23 i wyniku na tablicy 2:0 wydawało się, że „gdańskie lwy” wywiozą z Małopolski pełną pulę. Tak się jednak nie stało i Barkom wykorzystał zdecydowanie słabszą grę Trefla w trzecim i czwartym secie, doprowadzając do tie-breaka. Elementem, który najsłabiej funkcjonował po stronie podopiecznych trenera Juricicia był blok – pierwszy punkt tym sposobem gdańszczanie zanotowali dopiero w czwartym secie.

W piątej, rozstrzygającej partii Trefl jednak powrócił do skutecznego grania i nie pozostawił szans rywalom, wygrywając z pięciopunktową przewagą.