Enea Zastal BC Zielona Góra dzięki zdecydowanie lepszej postawie w drugiej połowie pokonał Suzuki Arkę Gdynia 90:78 w jedynym czwartkowym meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był raczej wyrównany, chociaż to Enea Zastal starał się być stroną przeważającą. Później świetnie z dystansu zaczął jednak trafiać Bartłomiej Wołoszyn i to Suzuki Arka uciekła na cztery punkty. Straty po chwili zaczęli odrabiać Przemysław Żołnierewicz oraz Jan Wójcik. Ostatecznie dzięki akcjom Adama Hrycaniuka po 10 minutach było 25:20.

W drugiej kwarcie Alen Hadzibegović oraz Sebastian Kowalczyk zbliżyli zielonogórzan na zaledwie punkt. Ekipa trenera Krzysztofa Szubargi nie chciała pozwolić na nic więcej i szybko zareagowała serią 7:0, w której wyróżniał się Jordan Harris. Goście znowu się zbliżali, a to wszystko dzięki świetnej postawie Szymona Wójcika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41.

Kolejną część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 11:2 i po zagraniu Adriana Boguckiego byli lepsi o dziesięć punktów. W pewnym momencie przyjezdni odpowiedzieli jednak swoją serią – 13:0 – szczególnie dobrze radził sobie w niej Hadzibegović. Teraz to drużyna trenera Olivera Vidina prowadziła! Po 30 minutach było 59:62.

W czwartej kwarcie gdynianie musieli gonić wynik. Po późniejszych zagraniach Szymona Wójcika, Żołnierewicza oraz Dusana Kutlesicia Enea Zastal uciekał jednak aż na 12 punktów! Tego gdynianie nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie drużyna z Zielonej Góry wygrała 90:78.

Najlepszym graczem gości był Szymon Wójcik z 15 punktami, 8 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn z 16 punktami i 2 zbiórkami.

Liderzy:

Punkty: Bartłomiej Wołoszyn 16 – Alen Hadzibegović 16

Zbiórki: Trey Wade 5 – Alen Hadzibegović 10

Asysty: Novak Musić 6 – Przemysław Żołnierewicz 6

Energa Basket Liga, kolejka 10:

Suzuki Arka Gdynia – Enea Zastal BC Zielona Góra 78:90 (25:20, 17:21, 17:21, 19:28)

Suzuki Arka: Wołoszyn 16, Wilczek 12, Garrett 12, Harris 11, Musić 11, Wade 6, Bogucki 6, Hrycaniuk 4, Janiec 0, Sewioł 0.

Trener: Krzysztof Szubarga

Enea Zastal BC: Hadzibegović 16 (10 zb.), Alford 15, S. Wójcik 15, Żołnierewicz 14, Kutlesic 12, Kowalczyk 8, Zecević 4, Brewton 4, J. Wójcik 2, Trubacz 0.

Trener: Oliver Vidin

Sędziowie: Michał Proc, Tomasz Szczurewski, Marcin Gawron