Relację z meczu Arka – Podbeskidzie zatytułowaliśmy: „Ileż razy można?!” Okazaliśmy się prorokami. Dwa dni po tym spotkaniu Zarząd Arki Gdynia stracił cierpliwość i zwolnił Ryszarda Tarasiewicza z funkcji trenera pierwszego zespołu.

Na stroni internetowej klubu ukazało się oświadczenie:

– Po blisko 13 miesiącach Arka Gdynia żegna się z Ryszardem Tarasiewiczem. Klub skorzystał z zapisów umowy i tym samym zakończył współpracę z dotychczasowym pierwszym trenerem.

Ryszard Tarasiewicz trafił do Gdyni 19 października 2021 roku. Jesienią ubiegłego roku poprowadził drużynę w dziewięciu meczach. Choć wiosna w wykonaniu żółto-niebieskich była bardzo dobra, strata do dwóch pierwszych miejsc okazała się zbyt duża. Niestety też, w barażach Arkowcy przegrali już w półfinale z Chrobrym Głogów (0:2).

Trener Tarasiewicz pozostał w Arce na obecny sezon. Jesień 2022/23 pod wodzą 60-letniego szkoleniowca żółto-niebiescy ostatecznie zakończyli na 6. miejscu z dorobkiem 28 punktów w 18 meczach. Do miejsc gwarantujących bezpośredni awans strata wynosi odpowiednio sześć i dziewięć punktów.

Pracę w Gdyni kończy zatem na 44 meczach.

Trenerowi dziękujemy za czas spędzony w Arce i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej!

Nazwisko następcy zostanie ogłoszone w najszybszym możliwym terminie.