Nie, nie chodzi o urodziny. Kamila Borkowska rzucając 18 punktów poprowadziła koszykarki VBW Arki Gdynia do czwartego zwycięstwa w sezonie. W wyjazdowym spotkaniu gdynianki pokonały Energę Krajowa Grupa Spożywcza 78:51.

W Toruniu bardzo dobre spotkanie rozegrała wspomniana Borkowska, która do 18 punktów, co jest jej rekordem sezonu, dołożyła 6 zbiórek. VBW Arka pod początku spotkania miała przewagę nad gospodyniami, które w połowie meczu traciły do rywalek już 12 punktów (23:35).

Po zmianie stron zespół prowadzony przez trenera Elmedina Omanicia rzucił 9 punktów (przy 23 rywalek) i w ostatnią kwartę wchodził przy wyniku 32:58. Ostatnie minuty nic już nie zmieniły i dwa punkty pojechały do Gdyni. Haley Górecki do dorobku VBW Arki dodała 13 „oczek”, a 10 punktów i 6 zbiórek było dziełem Kristiny Higgins. Na tablicach królowała Tetiana Yurkevichus, która zebrała 13 piłek. W zespole z Torunia 21 punktów rzuciła Alexis Jones.

Liczby meczu:

4 – czwarte zwycięstwo w sezonie VBW Arki

13 – tyle rzutów za trzy punkty trafiły gdynianki (Energa – 4)

Energa Basket Liga Kobiet, kolejka 5:

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń – VBW Arka Gdynia 51:78 (14:17, 9:18, 9:23, 19:20)

Energa KGS: Jones 21, Stankiewicz 12, Louka 7, Kołłowa 3, Podkańska 3, Grays 3, A. Pszczolarska 2, K. Pszczolarska 0, Urban 0, Mitrowska 0.

Trener: Elmedin Omanić

VBW Arka: Borkowska 18, Górecki 13, Higgins 10, Szymkiewicz 7, Thomas 7, Yurkevichus 6 (13), Podgórna 6, Kastanek 5, Fontaine 3, Żytkowska 3, Niemojewska 0.

Trener: Jelena Skerović

Sędziowie: Łukasz Jankowski, Marcin Koralewski, Marcin Gawron

Źródło i foto: basketligakobiet.pl