W wyjazdowym meczu w Kędzierzynie Koźlu Trefl Gdańsk uległ w trzech setach Grupie Azoty ZAKSA. Gdańszczanie wystąpili jednak w mocno osłabionym składzie.

PlusLiga trwa zaledwie 4 tygodnie, a w Kędzierzynie-Koźlu wyjściowa szóstka gdańszczan była aż w połowie inna niż podczas inauguracji sezonu. Przypomnijmy, że podczas pierwszego meczu wyjazdowego więzadła krzyżowe zerwał Piotr Orczyk. Ponadto drobne problemy z mięśniem brzucha ma Jan Martinez Franchi, przez co w Kędzierzynie oglądaliśmy Jakuba Czerwińskiego, a Argentyńczyk pojawił się tylko w trzecim secie do poprawy przyjęcia. Jakby tego było mało w niedzielę przeziębiony był Bartek Bołądź i na parkiecie zastąpił go Mariusz Wlazły. Tak osłabiony Trefl miał bardzo trudne zadanie wychodząc na boisko mistrza Polski i triumfatora siatkarskiej Ligi Mistrzów, Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy bardzo szybko budowali dużą przewagę. W trzeciej partii coraz lepszą skuteczność miał młody przyjmujący, który w przeszłości grał w drużynach młodzieżowych Trefla, Czerwiński, a świetne przyjęcie utrzymywał Luke Perry. Na koniec dwa asy serwisowe dołożył Mikołaj Sawicki. Były więc momenty emocji, jednak ostatecznie to ponownie gospodarze wygrali tę partię i cały mecz bez straty seta.

Teraz przed gdańszczanami kolejne trudne zadanie – w środę o 18:45 podejmą w ERGO Arenie zdobywców Superpucharu Polski i póki co niepokonany w tym sezonie Jastrzębski Węgiel. Trzymamy kciuki za zdrowie Bartka Bołądzia i Jana Martineza Franchiego.